środa, 15 kwietnia 2020

# GLM Trades czy to będzie powtórka z My Advertising Pays zamiast zarabiania do 100% w jeden dzień?

GLM Trades czy to będzie powtórka z My Advertising Pays zamiast zarabiania na amerykańskiej giełdzie?Zarabianie na hamerykańskiej giełdzie


GLM Trades pojawił się po raz pierwszy przy okazji wpisu:

Na Facebook'u można trafić na "GRUPĘ TRADERÓW Zarabianie na amerykańskiej giełdzie". W opisie informacja o "GLM TRADES":
Grupa Traderów zarabianie na amerykańskiej giełdzie
Grupa Traderów zarabianie na amerykańskiej giełdzie
Kto ciekawy może przeczytać całość, ja zacytuję tylko fragment:
Grupa ma duże zainteresowanie ponieważ wiemy dokładnie co grać i codziennie możemy wyciągnąć z rynku nawet do 100% w jeden dzień.
Ile to jest  "do 100% w jeden dzień"? To jest "do" 200% po dwóch, "do" 400% po trzech, "do" 800% po czterech i "do" 1.600% po pięciu dniach handlu. Po następnym tygodniu "do" 51.200%.  Nie ma sensu liczyć dalej, dlaczego tutaj. Nie czepiam się bo przecież sformułowanie "do 100% w jeden dzień" równie dobrze może oznaczać minus 100% w jeden dzień i nadal nierówność jest spełniona. Czyli wiadomo tyle, że nic nie wiadomo o rzeczywistych wynikach grupy.

Grupa Traderów zarabianie na amerykańskiej giełdzie
Grupa Traderów zarabianie na amerykańskiej giełdzie

Ile można zarobić na grupie GLM Trades?

Grupa jest przeznaczona dla profesjonalnych traderów jak i dla tych co dopiero zaczynają swoją przygodę z giełdą. Uzyskaj dostęp do grupy GLMTrades http://www.glmtrades.pl/grupa-traderska/ Grupa ma charakter czysto edukacyjny
Opłata rejestracyjna GLM Trades
Opłata rejestracyjna GLM Trades
Od poprzedniego wpisu cena dostępu wzrosła z 220 na 249zł. Na początku kwietnia 2020 roku grupa liczyła 1.818 członków co pozwala zarobić na rejestracji "do" 452.682zł (1.818*249zł). Całkiem sympatyczna sumka do "wyciągnięcia na amerykańskiej giełdzie". Nie mogę wyczytać czy to opłata jednorazowa czy abonament miesięczny bo jak miesięczny to kwota rośnie "do" ponad 5.400.000zł rocznie.

W Warunkach Serwisu (stan na 14 kwietnia 2020) można przeczytać: "Każda promocja, lub oferta zniżkowa podlega okresowi jednego miesiąca (1), jeśli nie chcesz jej kontynuować, musisz ją samodzielnie anulować. (Poradnik, poniżej.) W innym wypadku będzie przedłużona automatycznie.". Czyli rozumiem chodzi o abonament miesięczny automatycznie przedłużany.
GLM Trades okres jednego miesiąca
GLM Trades okres jednego miesiąca
Dalej też jest ciekawie: "System zamkniętej grupy. Abonament jest automatyczny, jeżeli ktoś chce usunąć swoje uczestnictwo należy powiadomić mejlowo glmtrades tydzień przed dniem rezygnacji. Wyślij mejla na glmtrades@gmail.com Należy też samemu wejść w LOGIN swój panel na stronie głównej w zakładce Subskrypcja znajdziesz przycisk do trwałego usunięcia swojego konta wraz z przypisaną do niego formą płatności cyklicznej (zakładka ”subscriptions” naciśnij przycisk ”cancel”, a następnie przycisk “remove”) Samemu anulować płatność cykliczną w aplikacjach poprzez które nabyłeś dostęp do grupy zamkniętej w glmtrades. Jeżeli usuniesz swoje konto lub zapomnisz opłacić następnego miesiąca pamiętaj że osoby w Twojej strukturze przejdą na konto innych uczestników automatycznie i nie będzie możliwości zmiany tego w przyszłości jeżeli zdecydujesz się o powrót do glmtrades.". Czyli rezygnując traci się "wszystko".
GLM Trades system zamkniętej grupy
GLM Trades System zamkniętej grupy

Na czym polega marketing wielopoziomowy?


Na Facebook'u na "GLM Trades Biznes" został przedstawiony "Oficjalny plan marketingowy na 2020 rok". Slajdy wyjaśniają strukturę marketingową.
GLM Trades program partnerski
GLM Trades program partnerski
GLM Trades prowizja od polecenia
GLM Trades prowizja od polecenia
10cio poziomowa prowizja od poleceń (grafika wyżej). Do tego dochodzą dodatkowe bonusy w postaci: jednorazowych nagród zależnych od sumy zysków, samochodów po osiągnięciu progu obrotów miesięcznych oraz wycieczek. Kto pamięta czasy świetności w Polsce firmy Amway i podobnie zorganizowanych dostrzeże, że nie ma tu nic nowego. 

Ten sposób sprzedaży określany jest jako MLM - multi level marketing, a po polsku marketing wielopoziomowy. Inne określenia: sprzedaż bezpośrednia - może, ale nie musi być wielopoziomowa, sprzedaż lawinowa (piramida finansowa) - zysk uczestnika jest głównie uzależniony od wpłat zwerbowanych przez niego kolejnych uczestników programu. Z Wikipedii: "MLM, a piramida finansowa":
Marketing wielopoziomowy jest blisko spokrewniony z piramidami finansowymi. Różnica polega na tym, że w marketingu wielopoziomowym zyski uczestników nie biorą się tylko z wpłat od nowych uczestników, lecz z sprzedaży własnej oraz prowizji od sprzedaży zwerbowanych przez nich uczestników. Z tego powodu firmy MLM, w przeciwieństwie do piramid finansowych, nie wymagają ciągłego dopływu nowych uczestników, żeby się utrzymać, choć ich schemat wynagradzania pozostaje podobny.
Szacuje się, że 99% uczestników MLM nie zarabia, a traci pieniądze.
Prawdopodobnie pierwowzorem dla MLM w Polsce był tak zwany "Łańcuszek Św. Antoniego" polegający na przepisywaniu korespondencji i rozsyłaniu jej do kolejnych osób. Dziś nadal działa w postaci łańcuszków internetowych. Z kolei za twórcę pierwszej piramidy finansowej uważany jest Charles Ponzi stąd alternatywna nazwa dla piramidy finansowej: "schemat Ponziego". Najsłynniejszą stworzył Bernard Madoff.

Najwięcej kontrowersji wokół MLM wzbudza sposób wynagradzania - zyskuje wąska grupa "diamentów" kosztem pozostałych uczestników, którzy nie są pracownikami dystrybutora i prowadzą sprzedaż na własne ryzyko i koszt. Podstawowa różnica pomiędzy odmianami systemu polega na proporcji nacisku pomiędzy sprzedażą produktów czy usług, a pozyskiwaniem nowych uczestników.

W Polsce po aferach związanych z załamywaniem się systemów argentyńskich zapoczątkowano zmiany w prawie mające ukrócić nadużycia związane z MLM. Warto zajrzeć do Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zgodnie z artykułem 17c.1 czynem nieuczciwej konkurencji jest organizowanie sprzedaży lawinowej. Dopuszczalny wyjątek stanowi:
  1. korzyści materialne uzyskiwane z uczestnictwa w systemie sprzedaży pochodzą ze środków uzyskiwanych z zakupu lub ze sprzedaży dóbr i usług po cenie, której wartość nie może rażąco przekraczać rzeczywistej wartości rynkowej tych dóbr i usług;
  2. osoba rezygnująca z udziału w systemie sprzedaży ma prawo do odprzedaży organizatorowi systemu za co najmniej 90% ceny zakupu wszystkich nabytych od organizatora nadających się do sprzedaży towarów, materiałów informacyjno-instruktażowych, próbek towarów lub zestawów prezentacyjnych zakupionych w przeciągu 6 miesięcy poprzedzających datę złożenia rezygnacji organizatorowi systemu sprzedaży.
Wspomniane wcześniej Warunki Serwisu nie przewidują możliwości rezygnacji na warunkach jak wyżej. Nie ma w nich również możliwości odstąpienia od umowy zawieranej na odległość w ciągu 14 dni. W przypadku braku takiego zapisu "prawo konsumenta do namysłu" z mocy prawa zostaje wydłużone do 12 miesięcy.

Kto stoi za GLM Trades?


W zakładce "O MNIE" można przeczytać:
Nazywam się Jack Kowalski. Jestem założycielem edukacyjnej platformy handlowej GLM TRADES. Od kilkunastu lat z sukcesem inwestuję i zarabiam na polskim oraz amerykańskim rynku akcji.
Swoich uczniów tytułuje "studentami". Niestety w Wykazie uczelni wyższych nie udało mi się odnaleźć GLM Trades. Strona projektu GLM Traders budzi u mnie skojarzenie z typowym scamem - całkowita konspiracja, brak adresu, telefonu, informacji o firmie, jedynie darmowy adres poczty elektronicznej. Nie wiadomo do kogo płyną pieniądze. Nie wiadomo gdzie "szukać" swoich pieniędzy.
GLM Trades co mówią nasi studenci
GLM Trades co mówią nasi studenci

O innych "liderach" i "traderach" można dowiedzieć się ze strony "BIZNES START":

Krystian Burdzy Lider - Przedsiębiorca, mentor, mówca motywacyjny, publicysta i wizjoner. Współtwórca nowoczesnych technologii w dziedzinie finansów. Lider wielu projektów i biznesów internetowych, w których osiągnął status eksperta.

O jakie projekty chodzi nie wiadomo, ale internet prowadzi w pierwszej kolejności do My Advertising Pays (MAP). Kto nie wie w czym rzecz może poszperać w internecie np. na hasło "My Advertising Pays scam". Na podobnym pomyśle działały firmy FutureNet i FutureAdPro, przed którymi ostrzegał UOKiK już w 2017 i później w 2019 roku.
Krystian Burdzy My Advertising Pays
Krystian Burdzy My Advertising Pays profil na Linkedin

Kamil Janicki Lider - Kamil potracił w wielu programach internetowych, które miały być cudem... W 2018 roku zaczął interesować się rynkiem finansowym (Forex). Na początku jego zagrania były kierowane w kierunku spekulacji, również wiele razy zarobił, jak i potracił W maju 2019 roku przystąpił do GLM TRADES Czy to będzie cud ...?

Andre Perzowski Inwestor/Trader - Zainteresowanie giełdą u Andre przyszło przez przypadek, bo na spotkaniu związanym z rynkiem nieruchomości w drugiej połowie 2018 roku. ... Trafił na szkoleniowców z Fraktal Trader i po pierwszych naciskach, jakie kładą na formacje świecowe, stwierdził sam, że nie tędy droga. Przystąpił do szkoły w połowie 2019 roku i zaczął się uczyć oraz inwestować w akcje na giełdzie amerykańskiej jako swing/day trader. Dopiero się uczy ...?

Robert i Magda Paszyczyk Liderzy - Kiedyś Pracownicy etatowi, przedsiębiorcy z własnymi firmami, z dużym doświadczeniem w marketingu i wielu innych branżach, które doprowadziły ich ostatecznie do tego miejsca. Była to dla nich długa zawiła droga, na końcu której pojawiło się GLM TRADES Doświdczenie giełdowe ...?
 
Po podsumowanie możecie sięgnąć do Warunków Serwisu:
Informacje zawarte na stronie internetowej oraz innych związanych z nią serwisach internetowych mają charakter wyłącznie informacyjny, ponieważ osoby z glmtrades.pl nie są zarejestrowani jako maklerzy papierów wartościowych lub doradców inwestycyjnych.
Czyli ... grupa amatorska. Nie posiadając licencji nigdy nie mogli pracować zawodowo w branży.

Do porównania:
Paweł Szwajcar zarządzanie cudzym kapitałem. Ile można zarobić na platformie edukacyjnej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze moderowane

Popularne posty