Pokazywanie postów oznaczonych etykietą BossaFX. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą BossaFX. Pokaż wszystkie posty

środa, 18 lutego 2015

# Milionerzy BossaFX Poznaj tajemnicę sukcesu na rynku FX

Konferencja z milionerami
13 grudnia 2014 roku w warszawskim hotelu Novotel Centrum odbyła się Konferencja Milionerzy BossaFX. Była to unikalna możliwość poznania praktyków rynków finansowych, spotkania się z Nimi na żywo, poznania jakie strategie stosują, jakie mają zainteresowania i pasje. Obecni na spotkaniu Milionerzy BossaFX to jedni z najskuteczniejszych inwestorów rynku Forex w DM BOŚ. Mimo że stosują oni różne strategie i handlują na różnych rynkach, łączy ich jedno - osiągnęli ogromny sukces zarabiając co najmniej 1 milion złotych na swoim rachunku.
[link skasowany, strona nie istnieje, próba dostępu marzec 2019]

Wieszanie psów

Wiele jest "wieszania psów" na BOSSie i mniejsza o to ile jest w tym "zasług" konkurencji. Trudno jednak w internecie znaleźć coś na "wyższym" poziomie niż to co oferuje "środowisko" skupione wokół strony internetowej DM BOŚ. Lubię zajrzeć na blogi, a i w komentarzach udziela się kilka osób, które miło poczytać.

Piotr Kubiak
Aktualny "hit" to wywiad z forexowymi milionerami. Nie jakieś "drobnicowe przechwałki" słabo udokumentowane albo niczym nie poparte, ale milionerzy z krwi i kości. W tym temacie czołowe forexowe fora okazały się "cienkimi Bolkami". Do tej pory nie wykreowały żadnego "żywego" milionera, a tu proszę.

"Jak to się robi" w klipach niżej.

Chłop, a na forexie mu rośnie

3 milionerów, a wśród nich "chłop".
Piotr Kubiak współwłaściciel gospodarstwa rolnego, absolwent SGGW. 21 lutego na uczelni jest dzień otwarty.

Pozostali:
Rafał Sumowski i
znany z konkursów Filip Para.

Konferencja Milionerzy BossaFX Komentarz Marka Rogalskiego

Konferencja Milionerzy BossaFX I Panel Dyskusyjny

Konferencja Milionerzy BossaFX II Panel Dyskusyjny

Na blogach

Forexowi milionerzy
Forexowi milionerzy, część 2
Forexowi milionerzy, część 3

Złoty strzał

Linie zysku strategii
Wystarczy spojrzeć na grafikę niżej aby zauważyć, że w przypadku 2 milionerów ich wynik to zasługa jednorazowego wystrzału. Na tej podstawie trudno ocenić czy zapracowały umiejętności czy szczęście. W przypadku Rafała Sumowskiego jest lepiej, ale "piła" ma zęby sięgające patrząc "na oko" 50%. Ryzykownie ... ryzykownie. Ciekawe czy konferencja zostanie powtórzona za rok?
Inna sprawa to kwestia zarządzania wielkością pozycji i kapitałem. Niestety nie padło na ten temat za wiele słów podczas konferencji. Wiemy jedynie, że Panowie lubią zagrać va banque.
Chociaż styl w jakim zarobili swoje miliony pozostawia wiele do życzenia, chociaż z konferencji nie dowiecie się o żadnej spójnej strategii, którą da się powielić to "na bezrybiu i rak ryba".

BigBen Luty 19, 2015, 09:50:02 pm
 
O słynnym panu Filipie dowiedziałem się z konkurencyjnego forum od zdenerwowanego forumowicza po aferze frankowej z 15.01.2015 z ujemnymi depozytami.


Luty 20, 2015, 10:00:35 pm
Forexowy marketing

Tu do doczytania min. o Filipie:
III edycja konkursu Forex BossaFX 2012
A co u MSZeta? Pamiętacie jeszcze ...

Niżej na grafice najgorsze zagrania milionerów.
Jak widać zarabia się "łatwo", a traci jeszcze "łatwiej". Jak dla mnie trudno tu mówić o jakiejś strategii nie licząc strategii "szczęścia w grze".

Straty milionerów
Z pokera wzięte

Kiedyś widziałam świetny film dokumentalny o historii pokera online. Opowiadał o tym jak go wypromowano. Pierwszy pomysł był stary i polegał na organizowaniu konkursów z imponującymi nagrodami. To samo znacie z forexowych konkursów. "Idole", wywiady i cały ten medialny szum.

Drugi pomysł to było dopiero "kopyto". Wpadli na rozwiązanie aby nie tylko pokazywać konkursy, ale również wszystkie karty grających "mistrzów". I to bardzo dokładnie pokazywać. Mieli trochę problemów z przekonaniem "mistrzów" do odkrycia kart. Pomysł wydawał się szalony no bo kto "zapłaci" za coś co będzie mógł "obserwować". A jednak to był strzał w 10. To dopiero "rozgrzało" koniunkturę w branży. Mniejsza o to czy konkursy były "naciągane" czy nie.


PS

Jak kogoś "zdenerwowała" frankafera ... to jest to dla niego wiarygodna informacja, że kompletnie nie nadaje się do gry na forexie. No bo co z takimi, którzy przetrwali? Brokerzy mają im dopłacić?

BigBen Luty 22, 2015, 01:46:53 am

Może wyraziłem się nie precyzyjnie, chodziło nie tyle o straty klientow na parach z CHF w związku z nieoczekiwana decyzją SNB o uwolnieniu franka od pegu do euro tylko o aferę z ujemnymi depozytami części klientów BOSSY (i innych brokerów). Niektórym grozi spotkanie oko w oko z windykatorem a nawet z komornikiem jeśli broker nie zgodzi się na wyzerowanie stanu konta. Jeśli strony nie dojda do porozumienia byc może dojdzie do złożenia pozwu zbiorowego lub indywidualnych procesów sądowych. Część brokerów zdecydowała się 'przebaczyć" debety na rachunkach swoich klientów co można sobie wyszukać w internecie albo zaglądnąć tu : Reakcja brokerów po 15.01.2015.

Ale nawet ci "szczęśliwcy" raczej nie moga liczyć na reklamację odnośnie nie respektowania SL czy podwyższonego bez precedensu spredu - u niektórych brokerów nawet na "majorsach" ponoć dochodził do 3000 pipsów!

A propos milionerów - czy ujawnili się po 15.01.2015  jacyś milionerzy a rebour tzn. z milionem albo więcej złotych ale "w plecy"?

Luty 22, 2015, 01:41:03 pm
Směnárna słów

Ale mi poprzeczkę podnosisz. Najpierw "peg" teraz "a rebour". Dobrze, dobrze.

Jak zarobić milion

Warto wrócić do wcześniejszej grafiki z największymi nietrafionymi zleceniami milionerów. Rafał Sumowski "w plecy" 693.022,50zł na jednym zleceniu. I to na bardzo "bezpiecznej" parze EURUSD i to na niewielkiej zmianie kursu rzędu 150 pips. Strata 70% z miliona w 4 dni.

Niestety nie są znane globalne osiągnięcia milionerów. Przypomina mi się dowcip: jak zarobić milion na forexie? ... wpłacić dwa i stracić tylko jeden.

Takie są uroki rynków finansowych. Można grać z zyskiem wiele lat aż przychodzi ... Dzień Sądu Ostatecznego.

Franek szwajcarski

Do komentowania "świata po franku" się nie palę. Trzeba odczekać któryś miesiąc, aż kurz opadnie. Wcale mnie nie ciszy, że ludzie "za szybko" potracili pieniądze  bo to psuje rynek. Mnie też się dostało, ale wszystkie pozycje "wytrzymały". Nic Ci tak nie pomoże w grze jak "szczęście".

Wracając do poczynań Rafała Sumowskiego to jak widać i bez "pomocy" SNB można zapłacić spory "podatek od chciwości". Do kogo może mieć pretensje?

BigBen Luty 24, 2015, 06:33:17 pm
Pan Sumowski niestety stracił bardzo dużo ale przynajmniej nie miał ujemnego depozytu...A ja miałem na mysli  przypadki z klientami którzy na rachunkach foreksowych zanotowali kwotę rzedu minus 1 mln zł lub więcej...

Brazylijski miliarder Eike Batista stracił kilkadziesiąt miliardów dolarów amerykańskich w kilkanaście miesięcy i nie jest już miliarderem :

[link skasowany, strona nie istnieje, próba dostępu marzec 2019]

Ale nie stracił ich na Foreksie - przynajmniej w artykule do którego link powyżej prowadzi nic na ten temat nie pisze.

Luty 25, 2015, 09:24:54 pm
Trzy forexowe karty

Pieniądze na forexie można stracić na wiele sposobów. Pograli "grubo", ale postawili na niewłaściwego konia.

Forex to nie jest "bezpieczna" gra na wyścigach konnych gdzie nie można stracić więcej niż się postawi. Forex to nie jest "bezpieczna" gra w kasynie gdzie nie można stracić więcej niż się postawi. Forex to nawet nie nie jest "bezpieczna" choć nielegalna gra w trzy karty gdzie nie można stracić więcej niż się postawi.

Detaliczny forex to jedna z najbardziej "brutalnych" form hazardu i co ciekawe w wielu krajach w tym w Polsce legalna. ...? Też tego nie rozumiem. Witaj na forexie. Tu strata może wielokrotnie przekroczyć stawkę. Taka prawda.

Lipiec 29, 2017, 10:25:53 am
Wspomnienie po latach
Gościem Specjalnym na #39 TJS, 25.02.2016r. był Pan Rafał Sumowski. Tematem jego wystąpienia był "Forex w ringu".
O urokach forexu... stratach... problemach małżeńskich... alkoholu... i o tym jak praca u brokera może "uratować życie".

Forex w Ringu, Rafał Sumowski, #39 Trading Jam Session 25.02.2016

Nie tylko na poważnie:
Rafał Sumowski - "Spokojnie!" | stand-up

wtorek, 14 maja 2013

# Forex hit - komentarze Filipa z konkursu Bossa 2012 znalezione na komputerze

Forex hit - komentarze Filipa z konkursu Bossa 2012 znalezione na komputerzeTakie przypadkowe "odkrycie".
Może się komuś przyda.
Tekst bez możliwości autoryzacji.
Nie mam kontaktu do Filipa.
III edycja konkursu Forex BossaFX 2012

"Filip" - Komentarze


2012-10-15

(09:32) - Komentarz "Filipa"

Zająłem pozycję na USD/PLN przy 3.1636 PLN/USD, punkt docelowy 3,1400PLN/USD. Kurs przełamał średnią kroczącą 18 dniową na H1 i H4, oraz naruszył wsparcie przy poziomie 3.1630-3.1650 o który był/jest skutecznym wsparciem i od drugiej strony oporem. Dodatkowo EUR/USD odbił się się 4 razy od poziomu 1.28900-1289500 na interwale H4 oraz FUS500 wrócił nad poziom 1423 i oba kontynuują wzrosty.

(10:57) - Komentarz "Filipa"

Założenia idą w dobrym kierunku, USD/PLN na wykresie godzinowym kontynuuje spadek, EUR/$ i FUS500 także kontynuują wzrosty, dlatego zwiększamy depozyt i w razie cofnięcia zamykamy pozycję tak, aby pozycja zarobkowa była większa niż ta która będzie stratna.

sobota, 1 grudnia 2012

# Nie bez pardonu - dlaczego nawet blondynki mają szansę wygrać konkurs forex?

Nie bez pardonu - dlaczego nawet blondynki mają szansę wygrać konkurs forex?Pech, pech, pech


Co za pech, ale mam pecha. No popatrzcie niżej co mi się udało znaleźć. 744% w miesiąc tylko nie w ten co trzeba i nie w tym roku. Z takim wynikiem to w ostatnim konkursie BOSSy w kategorii VIP murowane pierwsze miejsce. "Boromir" ... bez szans. W rankingu głównym ... no proszę pasuje na 2 miejsce za "syfonem" ... sorka "hydroforem".

Pół żartem pół serio


Miesięczne stopy zwrot
Miesięczne stopy zwrot
Czy należy brać na serio wyniki forexowych konkursów skoro nawet ja mam szansę taki konkurs wygrać? Ile minimalnie blondynek musi wystartować w konkursie aby którejś poszczęściło się pierwsze miejsce?


Dla porównania inny sposób jak wygrać konkurs:
Ruszają mistrzostwa w inwestowaniu na Forex - World Top Investor 2011-2012

...kiedy jesteś wiem, że szczęście (na forexie) jest...
Propaganda Tak I Byt

sobota, 22 września 2012

# III edycja konkursu Forex BossaFX 2012

III edycja konkursu Forex BossaFX 2012
Ze strony konkursu:

W grze będą 2 rankingi - Główny i VIP, z wpisowym odpowiednio 1000 PLN i 10 000 lub więcej złotych, dla tych którzy uważają że tylko z większym portfelem można coś zwojować na FX. W kwestii rankingu VIP sam decydujesz o kwocie.

Czas 15 października - 16 listopada.
Rejestracja od 24 września do 2 listopada.
Do wygrania 2 x 100.000zł. Dla każdego książka.


W tegorocznej edycji Forex BossaFX mamy novum - do udziału zaprosiliśmy praktyków z imponującym track record inwestycyjnym.
Wezmą udział w klasyfikacji VIP, z portfelem startowym 10 000 PLN, jako punkt odniesienia dla pozostałych uczestników, na bieżąco komentując swoje inwestycje.
Mistrzowie, by nie gasić ducha rywalizacji, zdecydowali że nie walczą o nagrody, nie będą w klasyfikacji, będą jednak komentować swoje ruchy inwestycyjne, zdradzając tajniki.

Regulamin:
[Link skasowany, strona niedostępna]

Sprytne sprytne

Najmniejsza jednostka transakcyjna:
  • Główny: 0,01 lota
  • VIP: 0,1 lota
Ilość klików zwycięzcy konkursu BossaFx 2011
Konta VIP mają być jednocześnie reklamą nowego rodzaju konta. Konta oprocentowanego. Niestety podczas konkursu środki VIP nie będą oprocentowane. No zrozumiałe z punktu widzenia zachowania porównywalności. Zachętą do gry na koncie VIP mają być niższe spread'y. No (nie)zrozumiałe, kupujecie w "hurcie" za minimum 0,1 lota i dostajecie lepszą cenę. 

Jak można wyczytać z powyższego jeśli nie macie zamiaru wpłacić na konto VIP więcej niż 10.000zł nie ma za bardzo sensu na nim startować tym bardziej, że nagroda jest taka sama, a ryzyko finansowe 10x większe.

Niestety w tym roku nie można używać robotów. O la boga... , a ja szykuję robota. Jeszcze trochę czasu jest... na przerobienie [1].

Kasia opowiada o konkursie BossaFX 2012

Październik 12, 2012, 08:29:45 pm

Przed startem konkursu

W poniedziałek start konkursu. W tym roku - sądząc po reklamach - pod hasłem: kto szybciej przeklika kasę. Robot gotowy. Ciekawe czy przetrwa do końca konkursu ?

Konkurs BossaFX 2012

W VIPach wystartują:

Konkurs BossaFX 2012 - Wywiad z Markiem
Konkurs BossaFX 2012 - Wywiad z Filipem
 Konkurs BossaFX 2012 - Wywiad z ekspertami gazety giełdy Parkiet

Październik 15, 2012, 09:30:09 pm

Start konkursu

Dziś o 9 godzinie. Robot wystartował za drugim nawrotem. No proszę o godzinie 21 wygrywał z dwoma VIPami notującymi stratę. Przegrywał z "Drużyną Parkietu", ale ich jest 3 na jednego robocika.
[wykasowany niedziałający już link do rankingu]

Wyniki po pierwszym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po pierwszym dniu konkursu BossaFx 2012
Poszukajcie w rankingu nicków "guru" znanych z pierwszych stron internetu. Znów ich nie ma? Taka możliwość reklamy i nic.

Teoria Wielkiego Kliku
W poprzedniej edycji gry "najcenniejszy klik konkursowy" dał jednemu z inwestorów 3202 PLN zysku w jednej transakcji - 320 % kapitału wyjściowego.
Zwycięzca gry edycji 2011, w około 1456 klikach zyskał 1450% początkowego kapitału w ciągu 5 tygodni gry.
0,11628 s - to nieoficjalny rekord świata w podwójnym kliknięciu. 
172 kliknięcia w ciągu 10 sekund to też jeden z nieoficjalnych rekordów w tej konkurencji.
Optymalna strategia na konkurs

Konkursy BOSSy są o tyle ciekawe, że w zamian za start w konkursie "rozdają" książki. W tym roku "Międzyrynkowa analiza rynków walutowych" (oryg. "Currency Trading and Intermarket Analysis: How to Profit from the Shifting Currents in Global Markets"), autorstwa Ashrafa Laidi.

W takim razie optymalna strategia będzie polegała na zarejestrowaniu się w konkursie w ostatniej chwili. Nie wykonaniu żadnego zlecenia i "zainkasowaniu" książki. O przepraszam. Z tej perspektywy to najlepszą strategię wybrał Grzegorz Zalewski. Rozprowadzi ileś tysięcy sztuk książki i jaka reklama. Tak się zarabia na forexie.

Drugi dzień

Rotacja w czołówce jak w sokowirówce - odwirowanie kasy? Strategia dominująca w stylu wóz albo przewóz. VIP "MSZ" ma kłopoty już na starcie.
Wyniki po drugim dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po drugim dniu konkursu BossaFx 2012

Kolejne dni konkursu

Podaje następne zestawienie rankingowe. Warto je zapisywać bo możecie sobie te nicki śledzić w rankingowej wyszukiwarce. Ktoś ma jednego dnia +50%, a następnego już -50%. Mój robocik na razie trzyma się. Otwarte 4 zlecenia - oby nie przesadził niczym MSZ.
Wyniki po trzecim dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po trzecim dniu konkursu BossaFx 2012
I kolejne zestawienie.
Wyniki po czwartym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po czwartym dniu konkursu BossaFx 2012
I po pierwszym tygodniu. W rankingu VIP wymiata "Filip" - 322%. Cieszy reaktywacja "MSZ" po nieudanym starcie. "Parkieciarze" grają mniej ryzykownie. Podobnie jak mój robot, który dziś awansował do pierwszej pięćsetki.

Ile osób gra? W rankingu VIP "arku" z wynikiem 0% jest na 47 pozycji. Przemnożenie przez 3 da nam przybliżoną liczbę VIPów. W rankingu podstawowym "gogus" z wynikiem - 95% jest na 851 pozycji.

Trochę statystyki
Zacznijmy od zagregowanej stopy zwrotu pierwszej dziesiątki liczonej popierwszym tygodniu, która pokazuje szeroki poziom rywalizacji - w edycji Iwyniósł on 3000% (czyli średnio 300% na uczestnika z TOP10), w II edycji 2500%, obecnie to jest tylko 964%.
W I edycji po pierwszym tygodniu rozpiętość stóp zwrotu pomiędzy uczestnikiem nr 10 a liderem rankingu wyniosła 237%, w edycji II 255%, natomiast w bieżącym konkursie wynosi ona tylko 98%.
W końcu zwracam uwagę na próg wejścia do pierwszej dziesiątki, który jest pewną miarą szansy na uzyskanie nagrody w konkursie - w I edycji po pierwszym tygodniu wynosił on 205%, w II edycji 154%, obecnie to jest 68%.
Wyniki po pierwszym tygodniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po pierwszym tygodniu konkursu BossaFx 2012

Jak wygrać nie zarabiając na forexie

Taka sobie ciekawostka. W rankingu tygodniowym prowadzi "PogromcaRynku" z wynikiem aktualnie na poziomie 251%. Jednocześnie w rankingu głównym jest aktualnie na 871 miejscu z wynikiem minus 95%.

"Filip" deklasuje resztę stawki. Aktualnie około 900%. W wywiadzie dla "Parkietu" wyjawił, że nie ma żadnej taktyki na konkurs. Gra głównie intuicyjne, a dopiero później korzysta z AT i AF. Jego przygoda z forexem trwa od ponad roku, ale forex nie jest głównym źródłem utrzymania. No proszę forexowy "szczawik" gromi ogrom "wiedzy i doświadczenia". I to czym - grą na czuja. Cały wywiad w "Parkiecie Gazecie Giełdy":
Czasami warto zaufać własnemu przeczuciu

Z komentarza rankingowego expertów za 23.10
Filip zarządza portfelem ufundowanym przez BossaFX i wszystkie wygenerowane zyski z tego portfela będą stanowiły jego nagrodę.
Czego jeszcze się dowiemy? Czy po epokach Batmana i Spidermana nadszedł czas dla naszego równie tajemniczego "Filipmana" ?

W swoich komentarzach "MSZ" wyjawił, że otworzył na starcie 2 pozycje bez SL ... na szczęście rynek zawrócił zanim zbankrutował i tak wrócił do gry.
Wyniki po siódmym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po siódmym dniu konkursu BossaFx 2012

Ilu gra VIPów

"Zeroamatorki", który w pierwszym tygodniu był nawet w pierwszej 3 VIPów (+43%) obecnie z wynikiem - 100% jest na pozycji 131. Ale ... amatorka.

Mój robocik zrealizował dziś pierwsze zlecenie.
Wyniki po ósmym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po ósmym dniu konkursu BossaFx 2012
Wrzucam zestawienie z wczoraj. Później będzie z dziś. I już jest. Mam wrażenie, że zainteresowanie konkursem najmniejsze ze wszystkich dotychczasowych konkursów Bossy. Wypalenie "piramidy finansowej"? 100% w górę 50% w dół przestało bawić?

Po dwóch tygodniach konkursu mój robot przesunął się w górę o jakieś 400 pozycji. W tej chwili w pierwszej 3setce. Nie, nie zrobił niczego specjalnego. To raczej zasługa tych 400 podążających w drugą stronę...
Wyniki po dziewiątym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po dziewiątym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po dziesiątym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po dziesiątym dniu konkursu BossaFx 2012

... śladem ... (forexowcy) jakie Wasze zajęcie ...
300 спартанцев трейлер.mp4

Trzeci tydzień

Robocik wszedł dziś do pierwszej 200. Za nim 3 zrobione zlecenia. Ciekawe czy dowiezie wynik do końca. W ubiegłym roku to się nie udało.
Wyniki po jedenastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po jedenastym dniu konkursu BossaFx 2012
 Z komentarza za wczoraj, szczególnie to grube:
Huragan Sandy, który uderzył wieczorem we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, na rynkach finansowych był wczoraj główną przyczyną dawno nie obserwowanego spokoju, jeśli popatrzymy na zmienności cen instrumentów. Wynika to z jednej strony z faktu dwudniowego, jak już wiemy, zamknięcia głównych giełd w USA - wydarzenia, które nie miało miejsca od ponad 100 lat. Dodam że skutkuje ono również niedostępnością niektórych instrumentów w BossaFX. Chodzi o indeksy giełd amerykańskich dla których instrumenty bazowe notowane są właśnie na zamkniętych giełdach.
... Wielka Wojna wybuchła w 1914 to jednak trochę mniej niż 100 lat ... giełda była zamknięta od 31 lipca do 28 listopada 1914.
Wyniki po dwunastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po dwunastym dniu konkursu BossaFx 2012
Teraz to już tylko zagadką pozostaje czy "Filipman" skończy na 8 czy 80 tysiącach %.

Aktualnie warto zwrócić uwagę na "squeeze". Bardzo wysoko w obu rankingach. W wolnej chwili doczytajcie na czym polega ta technika handlu.
Wyniki po trzynastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po trzynastym dniu konkursu BossaFx 2012
W dni świąteczne z całą mocą błyszczy przewaga FX nad handlem giełdowym. Zapalony monitor... czy zapalona świeczka... wszystko jedno? Nie wiem czy jakaś firma pogrzebowa już na to wpadła - trumny dla zmarłych forexowców wyposażone w monitory z notowaniami [2].

I jaka korzyść dla brokera, który może "kwestować" w takie dni w najlepsze. Patrząc po wpisach "s_zadora[bossafx]" nie miał dziś wolnego dnia. Czas to pieniądz?

Dziś warto zwrócić uwagę na ranking tygodniowy. Prowadzi "gogus" z wynikiem na poziomie 300%. Ten sam gracz jest w rankingu głównym na 911 pozycji z wynikiem minus 95% i w rankingu VIP na miejscu 120 z rezultatem minus 38%.
Wyniki po czternastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po czternastym dniu konkursu BossaFx 2012
I koniec zapisów do konkursu. W rankingu VIP "zeroamatorki" z wynikiem minus 100% na 158 miejscu. Szału z VIPami nie ma. Wszystkiego jakieś 1.600.000zł. W rankingu głównym "gogus" na 911 z wynikiem minus 95%. No to razem 3.000.000zł się raczej nie zbierze. Czy na koniec starczy kasy dla "Filipa"? Jedna z teorii spiskowych mówi, że ma kody do gry forex.

Mój robot utrzymał się w pierwszej dwusetce.
Wyniki po piętnastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po piętnastym dniu konkursu BossaFx 2012
Jak krąży pieniądz na forexie

Kto przeczytał:
Forex - gra o ujemnej sumie wygranych czy piramida finansowa?
przy uproszczeniu, że konkurs jest rynkiem zamkniętym (brak dopływu świeżej kasy) może sobie przemyśleć jak to może wyglądać. No z tymi pieniędzmi. Pula nagród znana, kasa i liczba uczestników z grubsza też. To ile kasy będzie mogło wystartować w kolejnym konkursie?

To co mnie dziwi to bardzo skromna liczba VIPów. To gdzie ta kasa z forexu? Gdzie te tłumy zarobionych? Liczba ofert brokerskich na polskim rynku rośnie, a skąd brać nowego klienta - coraz to nowe i nowe pieniądze?

Czwarty tydzień konkursu
 
Wyniki po szesnastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po szesnastym dniu konkursu BossaFx 2012
Dokładam wyniki z wczoraj. Niesamowite ... w tej chwili mój robot wyprzedza dwóch "mistrzuf" rynku. W zasadzie 4 bo "parkieciarzy" jest 3.

Dokładam wyniki z dziś. Robot utrzymał się przed. Do tej pory otworzył w konkursie 5 zleceń z czego 4 już zamknął.

Na przykładzie gracza "jacky" można było prześledzić na żywo prawdziwość forexowego powiedzenia: "można wiele razy zarobić 100%, ale tylko raz stracić 100%". Z drugiego miejsca ... i po kasie. Na tym polega dyskretny urok forexowych konkursów. Parametry startowe tak są ustawiane, że kto mocno nie zaryzykuje nie ma na nic szans. Proszę obstawiać ... loty w grze...
Wyniki po siedemnastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po siedemnastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po osiemnastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po osiemnastym dniu konkursu BossaFx 2012
No to mój robot się doigrał. Dalej już nie gra. Teraz może jedynie czekać co zrobi reszta w grze. 5 tygodni konkursu 5 zleceń. Limit wyczerpany. Dziś przymknął ostatnie zlecenie.
Wyniki po dziewiętnastym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po dziewiętnastym dniu konkursu BossaFx 2012

No to robot ma trochę wakacji...
... wszystkie (zlecenia) już dawno (zamknięte) .... i nie trzeba rano wstawać ...
Za-No-Za - Kanikuły (wakacje Official Video)
4 tygodnie konkursu minęły. Zapodaje wyniki. Zawodnik "BossaFx" przyśpieszył. Szkoda, że nie jest klasyfikowany.
Wyniki po dwudziestym dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po dwudziestym dniu konkursu BossaFx 2012

Piąty ostatni tydzień konkursu

Nie chce mi się nawet komentować ...
Wyniki po 21 dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po 21 dniu konkursu BossaFx 2012
Kolejne zestawienie.
Wyniki po 22 dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po 22 dniu konkursu BossaFx 2012
 Filip reaktywacja.
Wyniki po 23 dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po 23 dniu konkursu BossaFx 2012
Jutro koniec.
Wyniki po 24 dniu konkursu BossaFx 2012
Wyniki po 24 dniu konkursu BossaFx 2012

Z komentarzy mistrzów:

(14:04) - Komentarz "MSZ"

Witam Serdecznie,Po pierwsze pragnę pogratulować zwycięzcy Rankingu Głównego, chyba nic nie jest w stanie się wydarzyć aby go zmienić, z uwaga dzisiaj będę obserwował rozgrywkę w rankingu VIP. Tytułem komentarza do mojego rachunku i wyniku . Podstawowe błędy i lekcja na przyszłość:
1. Zbyt duże narażenie kapitału na ryzyko ( 70%)   w konkursie to normalne , przy takim narażeniu jednak trzeba odważnie zmieniać kierunek - zabrakło.
2. Otwarte duże (jak na rachunek) pozycje i brak czasu na obserwowanie i reakcje na zachowanie rynku. (w tym czasie początek ubiegłego tygodnia) powinienem być kompletnie out z uwagi na obowiązki.
3. Brak analizy risk&oportunities związanego z wyborami w USA i założenie, że rynek po wyborach zanotuje wzrosty było prostym uproszczeniem sytuacji, nie założyłem że amerykanie sprzedadzą fakt.
4. Podstawowym zadaniem tradera jest ochrona swojego kapitału - wyłączona czujność w tym zakresie.
5. Patrząc w perspektywy ubiegłego i tego roku- w ubiegłym roku były transakcje raczej skalpujące rynek w tym roku zawierane rzadziej na dłuższy okres. Już wiem, że tak się nie da narażając 70% kapitału J. "Skalper" sobie bardziej radzi niż "trendowiec" a tej zabawie.
6. Za brak motywacji aby powalczyć w tym tygodniu z tym co zostało-przepraszam.Ogólnie można zakończyć  puentą : "Jeśli gra w Tobie Chciwość, poczujesz się Wielki i dopadnie cię leń , jest po Tobie". Każdemu przydarzy się nie raz, gwarantuję! I lepiej wtedy być daleeeeko od rynku :-)

MSZ wyniki w trakcie konkursu BossaFx 2012
MSZ wyniki w trakcie konkursu BossaFx 2012
Drużyna Parkietu wyniki w trakcie konkursu BossaFx 2012
Drużyna Parkietu wyniki w trakcie konkursu BossaFx 2012
Filip wyniki w trakcie konkursu BossaFx 2012
Filip wyniki w trakcie konkursu BossaFx 2012

Moje wyniki po trzech konkursach BossaFx
Moje wyniki po 3 konkursach
Do 3 razy sztuka

Zapodaje moje wyniki po 3 konkursach. Strata - 1,12% tj. 33,47zł. Na plus mogę sobie zapisać 3 książki. Ostatnia to raczej "powieść" historyczna. Co było w 1978 albo 2001. Ja akurat lubię do poduszki poczytać takie starocie, ale forexowcy, dla których H4 to wieczność...

Konkurs forex BOSSAFX 2011
BOSSAFX - konkurs Forex 2010

W tej edycji na + . Na konkurs został przygotowany robot, ale nie był napisany w MQL [1]. Robotowi nie udało się wejść do pierwszej 150siątki. W konkursie mógł postawić 5 zleceń bo 5 tygodni konkursu - taki miał limit. W 4 tygodnie wykorzystał całą pulę. Wszystkie zlecenia zamknął z zyskiem. Niesamowite, nieprawdopodobne, prawie niemożliwe - pokonał MSZ i Drużynę Parkietu.
Końcowe rezultaty nieoficjalne

ZWYCIĘZCA III EDYCJI KONKURSU FOREX BOSSAFX - Ranking Główny
hydrofor - 1480.97%
2. miejsce - Ranking Główny
President - 545.65%
3. miejsce - Ranking Główny
Martell - 505.40%

ZWYCIĘZCA III EDYCJI KONKURSU FOREX BOSSAFX - Ranking VIP
boromir - 300.71%
2. miejsce - Ranking VIP
NoOneK - 241.15%
3. miejsce - Ranking VIP
Kiwi - 218.55%
Ranking VIP konkursu BossaFx 2012
Ranking VIP konkursu BossaFx 2012
Ranking końcowy konkursu BossaFx 2012
Ranking końcowy konkursu BossaFx 2012

Konkursowe statystyki

A tu można trochę poczytać na blogach Bossy o konkursowych statystykach:
Pokonkursowe reminiscencje
Pokonkursowe reminiscencje 2
Ten sam lider "hydrofor" próbował sił również w rankingu VIPów, gdzie biletem wstępu było 10 000 PLN kapitału na start lub więcej. Rozpoczął dopiero po półmetku zmagań, dojechał do 216,5% zysku i ... niestety oddał niemal całość tego urobku, kończąc na 4,6%.
Kilka pierwszych statystyk:
- pierwszy StopOut (czyli wyrzucenie z pozycji z okazji przegrania kapitału na tyle dużo, że trzeba było automatem zamykać na minimum depozytu) wystąpił 2012-10-15 o 11:30:36 a więc 2,5 godziny po starcie konkursu,
- najszybsze wyzerowanie konta w sensie nadejścia momentu kiedy ktoś pierwszy zszedł z kapitałem poniżej progu 32 PLN nastąpiło 2012-10-17 o godz. 00:00:00 ,
- średni czas trwania wszystkich transakcji: 61001 sekund czyli 16 godz. 56m 41s,
- średni czas trwania transakcji dla TOP 5 rankingu głównego: 17godz. 4m 28s,
- średni czas trwania transakcji dla TOP 5 rankingu VIP: 8 godz. 14m 29s, a więc utrzymywano pozycję o połowę krócej niż średnia dla całości,
- procent klientów, którzy wygrali, bez liczenia uczestników nieaktywnych, czyli tych, którzy nie dokonali żadnej transakcji: 29,91%
- procent klientów, którzy stracili, bez liczenia ponownie uczestników nieaktywnych, to oczywiście: 70,09 %
MSZ, który korzystał z 70% zaangażowania w każdą transakcję, wpadł na automatyczny StopOut po 12 transakcjach i 67% trafności wejść.
Ciąg dalszy statystyk (dopisek z 10 grudnia).
Maksymalna stopa zwrotu jednego dnia: 224% marioy (konkurs główny).
Największa strata jednego dnia: -96% Antek88 (konkurs główny).
Największy jednorazowy zysk: 67 500 PLN Filip w konkursie VIP i 3466PLN
squeeze w konkursie głównym (short na parze EUR/USD).
Średnia liczba transakcji uczestników: 60 w konkursie głównym i 83 w
konkursie VIP.
Trafność wygrywających w konkursie głównym: 72,8 %
Trafność przegrywających w konkursie głównym: 58,9%
Trafność wygrywających w konkursie VIP : 75,5 %
Trafność przegrywających w konkursie VIP: 63,4%
// Proszę zwrócić uwagę, że przy dużej trafności mimo to można stracić. Dla porównania systemy podążania za trendem mają zwykle trafność w przedziale 35-45%//
Ilość stop lossów w konkursie głównym u wygrywających: 25,8%
Ilość take profits w konkursie głównym u wygrywających: 31,8 %
Ilość stop lossów w konkursie VIP u wygrywających: 22,1%
Ilość take profits w konkursie VIP u wygrywających: 30,1 %
Moje spostrzeżenia

Nie ma co ukrywać, że forexowy konkurs to brutalny marketingowy sposób na pozyskanie świeżego klienta - świeżego pieniądza. Rzeczywiste ryzyko "zamalowywane" jest niebotycznymi stopami zwrotu konkursowej czołówki. Czepiać można się wielu rzeczy. Konkurs Bossy ma jednak jedną wielką zaletę - jest organizowany na kontach rzeczywistych. Nie ma tu piramidalnej ściemy jak w przypadku konkursów organizowanych na kontach demo. Nie licząc konkursowych nagród nikt nigdy nie zarobił na koncie demo złamanego grosza. Podpieranie się wynikami z takich konkursów to praktycznie czysty scam - zarobione pieniądze są czystą fikcją.

Wracając do Bossy. Nie wiem czy pomysł z zaproszeniem "Mistrzów Rynku" był w praktyce do końca trafiony. Po Filipie (mimo doskonałego wyniku) zostało wrażenie, że forex to jednak przypadek - łatwo się zarabia, a jeszcze łatwiej traci. Z kolei MSZ i Drużyna Parkietu okazali się żywym zaprzeczeniem żelaznej tezy forexowych szkół jakoby wiedza i doświadczenie decydowały o sukcesie na tym rynku. Okazało się dokładnie odwrotnie, to Filip z najmniejszym stażem (mówił o 1 roku) okazał się gwiazdą konkursu. MSZeta to nawet nie umiem skomentować co zrobił. Natomiast z całej trójki mistrzów Drużyna Parkietu podobała mi się najbardziej tzn. jej podejście do tematu.

Bardzo dobrym pomysłem było podzielenie konkursu na dwie dywizje. Praktycznie jedyna rzecz jaka je różniła to skala: 10x (oraz liczba uczestników). W domyśle można założyć, że "lepsi" grali w stawce VIP - sukces mierzony możliwościami finansowymi. Biorąc pod uwagę, że warunki transakcyjne były lepsze w konkursie VIP to tu powinen paść najlepszy wynik. Tak się jednak nie stało. Procentowy wynik najlepszego VIPa nie mieści się nawet w pierwszej 10 konkursu głównego. Dlaczego? Wychodzi na to, że statystyczne prawa sformułowane kilkaset lat temu nawet we współczesnym forexowym konkursie działają bez zarzutu.

Ostatnie spostrzeżenie na jakie chcę zwrócić uwagę to wyniki graczy startujących w obu konkursach na raz. Dobry wynik w jednej stawce nie oznaczał automatycznie podobnie dobrego miejsca w drugiej stawce. Dlaczego ? Tu rozrzut wyników sprawia wrażenie dobieranego przy pomocy rzutu monetą.

Dlatego zwracam na to uwagę, że w moim przypadku wyniki byłyby bardzo podobne ponieważ na obu kontach "chodziłby" ten sam robot. Wychodzi na to, że ogół graczy nie miał tak mechanicznego podejścia jak moje. Być może na poczynania graczy wpływ miała różna kwota startowa (stres większych pieniędzy).

Oczywiście wniosków wyciągniętych na podstawie tak małej próby (dobranej tendencyjnie) nie trzeba od razu brać na serio.

Wywiady z uczestnikami

Konkurs Forex BossaFX 2012. Wywiad z graczem "hydrofor"- zwycięzcą Rankingu Głównego
Wywiad z "MSZ", Mistrzem Rynku Forex BossaFX 2012
Wywiad z "Presidentem", 545% zysku, II miejsce Rankingu Głównego Forex BossaFX
Wywiad z "Martellem", 505% zysku, III miejsce Rankingu Głównego Forex BossaFX
Wywiad z "Filipem", Mistrzem Rynku Forex BossaFX 2012

Finał konkursu Sheraton Warszawa
Zapraszamy do obejrzenie pierwszej części relacji filmowej z Finału Konkursu Forex BossaFX, który odbył się 6 grudnia 2012 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie. Grzegorz Zalewski wprowadzał w tajniki psychologii inwestowania, Sebastian Zadora przedstawiał konkursowe statystyki, a zwycięzcy Konkursu odebrali nagrody - czeki oraz dyplomy.
Finał Konkursu BossaFX 2012 - część I
Zapraszamy do obejrzenie drugiej części relacji filmowej z Finału Konkursu Forex BossaFX, który odbył się 6 grudnia 2012 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie. Posłuchaj jak handlowali i jakie przyjmowali strategie zwycięzcy Konkursu BossaFX Rankingu VIP i Głównego oraz "Mistrzowie Rynku" - Filip i pan Marek Szczotka.
Finał Konkursu BossaFX 2012 - część II


Szkoda, że nie ma kolejnych edycji konkursu. To był praktycznie jedyny sensowny forexowy konkurs w Polsce bo organizowany na kontach rzeczywistych. Do tego sporo materiału statystycznego do przemyślenia ... i wykorzystania.

Forex hit - komentarze Filipa z konkursu Bossa 2012 znalezione na komputerze
____________________________________
[1] Robot został przepisany do arkusza kalkulacyjnego, a zlecenia były wprowadzane ręcznie. Zakaz używania robotów był zapewne podyktowany złymi doświadczeniami z poprzedniej edycji konkursu: Jak łatwo można ograć forexowego brokera - wykluczenie z konkursu
[2] Dzień Wszystkich Zmarłych.

poniedziałek, 21 listopada 2011

# Jak łatwo można ograć forexowego brokera - wykluczenie z konkursu

Jak łatwo można ograć forexowego brokera - wykluczenie z konkursuWykluczenie z konkursu


Warszawa, 9 listopada 2011 r.

Oświadczenie

Komisja Konkursowa sprawująca nadzór nad przebiegiem konkursu Forex BossaFx, po wysłuchaniu analizy przedstawionej przez pracowników DM BOŚ odpowiedzialnych za przeprowadzenie ww. konkursu, podjęła decyzję o wykluczeniu z niego pięciu uczestników startujących w Rankingu Automatów.

W opinii Komisji, działania wykluczonych uczestników naruszyły § 44 ust. 7 Regulaminu świadczenia usług wykonywania zleceń przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. w obrocie Instrumentami Finansowymi oraz prowadzenia rachunków i rejestrów związanych z tym obrotem - rynek OTC i w konsekwencji § 5 ust. 12 Regulaminu Konkursu Forex BossaFX .

Zapisy ww. Regulaminów miały zagwarantować równy dostęp uczestników Konkursu do danych i notowań przekazywanych za pośrednictwem platformy bossafx i zabraniały korzystania z zewnętrznych źródeł danych (w szczególności informacji o cenach instrumentów). Wykluczeni uczestnicy złamali ten zakaz i wykorzystując milisekundowe opóźnienia w notowaniach, osiągnęli niezgodną z zasadami konkursu przewagę nad pozostałymi.

Główną przesłanką podjęcia przez Komisję Konkursową omawianej decyzji było wyrównanie szans pozostałych uczestników stosujących się do ww. Regulaminów.

W związku z podejmowanymi dalszymi działaniami, Dom Maklerski BOŚ zobligowany jest do nieprzekazywania pozostałych szczegółów dotyczących sprawy do wiadomości publicznej.

Komisja Konkursowa
Konkurs Forex BossaFx


Konkurs forex BOSSAFX 2011

Co sobie mogę wyobrazić


Broker pobiera dane z serwisu x. "Przetwarza" je i wyświetla na platformach klientów. Powstanie jakieś opóźnienie tak czy inaczej. Na czym może polegać "przetworzenie"? Broker może zastosować pewne opóźnienie, które będzie mu potrzebne do wyznaczenia parametrów przyjmowania zakładów o przyszłe kursy walutowe np. określenia spread'u. Nie mam zielonego pojęcia jaki on tam stosuje algorytm, może np. na podstawie lotności. Czyli broker odbiera dane z serwisu x - "obrabia je" co wymaga pewnego czasu - wyświetla klientom z własnymi parametrami zawierania transakcji. Krótko mówiąc broker zna "przyszłość" zanim ją wyświetli klientom. Takie szachy gdzie broker zawsze gra białymi czyli ma przewagę ruchu. To jak transmitowanie wyścigów konnych "na żywo", ale z  opóźnieniem o krótki łeb.

MLM - multi level marketing - sprzedaż wielopoziomowa na forexie

Broker znając cenę z serwisu x zanim ją wyświetli klientom oraz znając pozycje swoich klientów bieżące i oczekujące "wokół" tej ceny, może ewentualnie zaproponować klientom inną cenę niż cena z serwisu x. Jest to o tyle łatwe, że na forexie nie ma żadnego kursu jednolitego jak na giełdzie. Każdy broker może podawać "swoje" ceny i nigdzie nie sprawdzimy, która cena była "prawidłowa" w danej chwili - nie są publikowane obowiązujące wszystkich brokerów notowania - nie istnieje cena "prawidłowa". Chyba, że z ciekawości też wykupimy abonament na notowania w serwisie x (nie jest to tania impreza) i będziemy monitorować "odchylenia". Przewaga czasu daje brokerowi spore możliwości "manipulacji". Nie ma on też obowiązku ścisłego "trzymania" się cen z serwisu x. Rolę serwisu x może pełnić niezależna firma np. serwis dostarczający dane finansowe albo firma, dla której broker pracuje w ramach "programu partnerskiego" lub też spółka matka np. bank. Zwykle brokerzy piszą, że korzystają z kilku źródeł. To bardzo bezpieczne bo wtedy jeszcze łatwiej "obronić" cenę w razie reklamacji.

Powiedzmy, że "sprytny" klient też ma dane z serwisu x. Ma informację równo z brokerem czyli zanim ta zostanie wyświetlona innym klientom. Krótko mówiąc może się przygotować "na przyszłość". Jakie to może dawać korzyści chyba nie trzeba pisać. Z punktu widzenia brokera oczywiście taki klient jest "oszustem". Jego wyniki nie są zasługą jakiś nadzwyczajnych umiejętności przewidywania przyszłości na podstawie wróżenia z fusów czy analizy technicznej. Całą robotę wykonuje oprogramowanie i trwa to milisekundy. W regulaminach brokerów macie wpisane zakazy wykorzystywania "zewnętrznych" danych. Przekładając to na nasze - zakazy arbitrażu min. takiego jak opisany wyżej.

Oczywiście aby cały ten biznes mógł działać serwisy dostarczające informacje muszą stosować branżową etykę. Przecież serwis x może "wykończyć" każdego brokera, który pobiera od niego notowania bo zna kursy przed brokerem. Ale kto wtedy będzie kupował abonament na notowania? Cały rynek padnie. Działa to jak każdy inny handel - piramida marży. Rozsądny detalista zaopatruje się u hurtownika, który nie sprzedaje w detalu i nie robi mu konkurencji. Czasem jednak hurtownik może wejść w sprzedaż detaliczną i "wykończyć" detalistów. Coś takiego miało miejsce np. ze sklepami jeździeckimi w internecie. Na forexie pewnie dojdzie do tego samego tzn. banki zamiast sprzedawać notowania same uruchomią oddziały FX.

Dlaczego forexowy broker typu ECN jest lepszy od brokera MM

Z drugiej strony broker ma też możliwości obrony: widzi "karty" klientów, może zwiększyć spread, może stosować opóźnienia w wykonaniu zleceń itp. utrudnienia niwelujące ewentualną "przewagę" gracza. W ostateczności przełączy gracza na ręczną obsługę i... nici z przewagi "technologicznej". Dostaniecie "indywidualne" ceny - Wasze zlecenia będzie "puszczał" ręcznie pracownik brokera po "odpowiednich" cenach i w "odpowiednim" czasie.

Inny sposób na wykorzystanie danych zewnętrznych to gra na różnice w notowaniach pomiędzy brokerami (arbitraż) np. otwieracie przeciwne pozycje gdy różnica jest większa niż koszty. Jest to o tyle łatwe, że detaliczny forex to cała piramida dostawców płynności - gwarancja, że ktoś przyjmie zakład do pewnej wielkości w każdej chwili - asekuracja i reasekuracja ryzyka - podział prowizji. Przykładowo gra pomiędzy brokerami różnych poziomów. Natomiast jest to o tyle trudne, że nie macie pewności, że różnica z otwarcia utrzyma się również w chwili zamykania.

Klient oszust


Czasem w internecie znajdziecie opisy jak to ktoś zarobił dużą kasę na tym, że "przekręcił" brokera. Broker może też łatwo zbankrutować jeśli popełni błąd w parametrach przyjmowania zakładów. Porównując to do kasyna - jeśli gracze zorientują się, że stół do ruletki stoi "krzywo" mogą to wykorzystać. Za takimi "systemami" nie kryją się, żadne nadzwyczajne umiejętności gry na forexie - jest to po prostu w świetle regulaminów brokerów "szulerka". Zawsze też można trafić na jeszcze większego "szulera". Taki wyścig technologiczny, w którym broker stoi zwykle na prawie, a gracz nie.

Odnosząc to do kasyna. Grając w oczko można zdobyć przewagę nad kasynem licząc karty jakie zostały w grze. Znając karty jakie jeszcze zostały można obliczyć prawdopodobieństwo wyciągnięcia każdej z nich. Gdy prawdopodobieństwo przechyla się na stronę gracza ten rozpoczyna grę na serio. Zwykle są to zorganizowane "szajki": jedni liczą, drudzy grają. Takich "szulerów" po namierzeniu kasyno wystawia za drzwi. W rzeczywistości dziś liczenie kart nie ma sensu gdyż kasyna używają kilku talii.

Ciekawy był przypadek "szulerów", którzy skanowali w kasynie parametry początkowe wprawionej w ruch kulki na kole ruletki. Na tej podstawie "przewidywali" z pomocą komputera w jakim obszarze koła kulka najprawdopodobniej zatrzyma się. Wtedy obstawiali odpowiednie pola - w ruletce zakłady przyjmowane są również przez pewien czas po wprawieniu koła w ruch. Krótko mówiąc wiedzieli o "przyszłości" trochę więcej niż reszta - zupełnie jak broker.

Granica między hazardem, a forexem - spread betting finansowy

Jak zarobić w black jack
Jak oszukać w Black Jack czyli oczko 21

Na naszym podwórku ciekawym przypadkiem był "Gang matematyków". Wykorzystywali różnice w wycenie zakładów pomiędzy bukmacherami.

luk Grudzień 28, 2013, 03:45:48 pm -------
Tutaj akurat cala zabawa polegała (wciąż polega) na zwyklym arbitrażu kursowym
Śmieszna ta nazwa Gang matematykow.. he.. swoja droga ciekaw jestem kto to wymyslil.... "gang" robi cos niedobrego.... tutaj akurat cala zabawa polegała (wciaz polega) na zwyklym arbitrazu kursowym....chyba kazdy chce by wszyscy mieli dostep do tych samych cen... czy nie?

Grudzień 29, 2013, 06:36:05 pm -------
Bukmacherzy będąc drugą stroną przyjmowanych zakładów tracili

Gang matematyków

 

... prasa tak ich okrzyknęła

faktem jest... nie robili nic ponad arbitraż ... z tym, że bukmacherzy będąc drugą stroną przyjmowanych zakładów tracili

informacja - nie tylko o cenach - rozchodzi się ze skończoną prędkością ... w tym sensie równego dostępu do informacji nigdy nie będzie

jest to oficjalnie tolerowany "wałek" dający przewagę tym, których stać na wykupienie abonamentu na notowania

Gang matematyków
Źródło: Magazyn E-PLAY, grudzień 2008, strona 69










radimex Grudzień 10, 2016, 06:25:44 pm -------
Nie wykorzysta się opóźnienia wprowadzanego przez brokera, przecież każdy broker się przed ty zabezpieczył
Nie wykorzysta się opóźnienia wprowadzanego przez brokera, przecież każdy broker się przed ty zabezpieczył, dlatego przy dużych ruchach ceny często nam odrzuca zlecenia, trzeba by mieć jeszcze szybszy od brokera dostęp do cen.


Grudzień 15, 2016, 11:22:16 pm -------
Plotka internetowa niosła, że pewien gracz wygrał konkurs na kontach demu u pewnego brokera

Plotka internetowa


Nawiązując do pierwszego wpisu z 2011 roku. Ówczesna plotka internetowa niosła, że pewien gracz (mniejsza o to kto) wygrał konkurs na kontach demu u pewnego brokera (mniejsza u jakiego) robiąc doskonały wynik. Było o nim głośno w światku forexowym.

Jak to zrobił? Ponoć w opisany wyżej sposób czyli korzystał z zewnętrznych danych - wiedział co wyświetli broker. Ponoć broker przymknął na to oko bo był to konkurs na kontach demo, a marketingowo chodziło o jak najwyższą stopę zwrotu.

Gracz chciał ten sam "trik" zastosować w konkursie na kontach real w BOSSAFX i ... został wyproszony z konkursu. Gracz jak i obaj brokerzy nadal udzielają się w internecie.

Popularne posty