Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Reklamy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Reklamy. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 31 sierpnia 2021

# Jak ugrać u Rafała Zaorskiego 345 tys? # 1 Trading Broker Run 16.06 - 29.08.2021

Jak ugrać u Rafała Zaorskiego 345 tys? # 1 Trading Broker Run 16.06 - 29.08.2021

Big Brother Zaorski

Przez 59 dni od 16 czerwca do 29 sierpnia 2021 Rafał Zaorski transmitował na kanale na YouTube swoje zmagania z brokerem. Kto chciał lub miał zdrowie mógł podglądać Wielkiego Brata przez wiele godzin dziennie. Chciał wygrać wyszło jak ... niżej. Broker zarobił 345 tysięcy. Tytuł wpisu parafrazuje tytuły słynnych klipów o "harataniu" brokerów.

Rafał Zaorski pierwszy run w serii
Rafał Zaorski pierwszy run w serii

Jeden z dwudziestu

Jak można przeczytać na grafice wyżej plan zakłada 20 runów po 425 tysięcy. Być może jest to odpowiedź na pytanie ile Rafał Zaorski zarobił na projekcie BigShortBets. Zakładając, że jeden run potrwa 2,5 miesiąca "zabawy" jest na ponad 4 lata. Zakładając zgodnie ze statystykami podawanymi przez KNF, że Rafał Zaorski umie tyle co każdy to na pięć runów jeden powinien być na plusie. Powodzenia.

poniedziałek, 23 sierpnia 2021

# BigShortBets po raz trzeci. Czy to była klapa, wielka klapa czy sukces?

BigShortBets po raz trzeci. Czy to była klapa, wielka klapa czy sukces?

Do trzech razy sztuka?

W czerwcu i lipcu miała miejsce trzecia "zbiórka" na projekt BigShortBets Rafała Zaorskiego. Jaki był wynik finansowy? Tego to nie wiem bo nie śledziłam. W internecie nie znalazłam odpowiedzi. Cisza. Dziwne ... dziwne. Nie ma czym się chwalić? Żadnych klipów, wywiadów? Ile milionów zebrano? Plan sprzedaży został wykonany, przekroczony? Czy może sezon ogórkowy czyli mizeria? Kto pomoże?

BigShortBets plan sprzedaży
BigShortBets plan sprzedaży

Poprzednie zbiórki:
BigShortBets. Jak stracić 30% na starcie projektu Rafała Zaorskiego?
Bigshortbets Rafał Zaorski. Jak bezkarnie zarobić na marzeniach o wielkich pieniądzach?

Wyniki Pride of Poland

W oczekiwaniu podzielę się wynikami aukcji w Janowie Podlaskim. Podczas 52 aukcji Pride of Poland sprzedano 14 koni spośród 16 wystawionych przez stadniny państwowe (w JanowiePodlaskim, Michałowie i Białce) oraz 2 hodowców prywatnych (Falborek Arabians i Leszek Jarmuż). Łącznie uzyskano wynik 1 598 000 euro. Do licytacji przystąpiło ponad 40 kupców. Dwa konie sprzedano za najwyższą cenę aukcji – michałowskie klacz Emandorissę oraz ogiera Equator. Każde z nich uzyskało w licytacji kwotę 450 000 euro. Pozdrowienia dla Pawła (najlepszego prezentera pokazu) i ekipy. Ogromne emocje wzbudziły także janowska Brodnica i michałowska El Madera. Pierwsza klacz osiągając cenę 250 000 euro, została sprzedana do Szwajcarii. Natomiast drugą wylicytował kupiec z Czech za 155 000 euro.

Lot

Koń

Sprzedający

Kraj Kupca

Cena EUR

1

CEFRENA

SK Białka

Polska

15 000

2

AMIGA

SK Janów Podlaski

Szwecja

26 000

3

EL MADERA

SK Michałów

Czechy

155 000

4

ENOBARIA

SK Michałów

Polska

34 000

5

POMIAN

SK Janów Podlaski

Arabia Saudyjska

46 000

6

EMANDORISSA

SK Michałów

Katar

450 000

7

EBIRA

SK Michałów

Nie sprzedany

8

BEMOLA

SK Janów Podlaski

Belgia

25 000

9

ESTAMA

Falborek Arabians

Kuwejt

17 000

10

EQUATOR

SK Michałów

Arabia Saudyjska

450 000

11

BIGAMIA

SK Janów Podlaski

Nie sprzedany

12

BRODNICA

SK Janów Podlaski

Szwajcaria

250 000

13

PARADNA

Leszek Jarmuż

Polska

15 000

14

TATRA

SK Janów Podlaski

Holandia

8 000

15

ERMITAGE

SK Michałów

Arabia Saudyjska

72 000

16

PUSTYNNA NOC

SK Michałów

Holandia

35 000


Smutne uzupełnienie. Zmarł Charlie Watts

24 sierpnia 2021 w wieku 80 lat zmarł Charlie Watts. Przez wiele lat razem z żoną Shirley tworzyli duet najlepszych klientów aukcji w Janowie Podlaskim. Kiedy przystępowali do licytacji wiadomo było, że koń trafi do ich stajni. Bywało, że korzystając z uprzejmości oglądałam pokaz siedząc pod ich stolikiem.

Ostatnie spotkanie Al Khalediah
Ostatnie spotkanie Al Khalediah

sobota, 12 czerwca 2021

# Bigshortbets Rafał Zaorski. Jak bezkarnie zarobić na marzeniach o wielkich pieniądzach?

Bigshortbets Rafał Zaorski. Jak bezkarnie zarobić na marzeniach o wielkich pieniądzach?

Jak wyrwać kasę?

Hasło Rafała Zaorskiego z profilu na Twitterze:  

Nie sprzedaje szkoleń.Książek XXIw.Nie występuje za $ na eventach.Nie reklamuje brokerów.Nie pieprze o finansach dla wyrwania od Was kasy.Od tego jest rynek :)

Wystarczyło poopowiadać o stworzeniu anonimowego forum inwestycyjnego i kasa "wyrwana". Gratulacje dla Rafała Zaorskiego. W maju 2021 roku miała miejsce druga "zbiórka" na projekt BigShortBets. Nie poszło tak dobrze jak za pierwszym razem, ale nie jest źle. Skoro ludzie handlują papierkami po lodach to może i będą handlowali tokenami Rafała Zaorskiego. Tanio nie będzie - prowizja 1,5% plus prowizja Uniswapu czy podobnego pośrednika.

Rafał Zaorski konto na Twetterze
Rafał Zaorski konto na Twitterze

Informacje o zbiórce na Etherscan

Informacja o zebranych środkach na stronie projektu

O co może chodzić:
Rafał Zaorski BigShortBets. Czy Bitcoin jest przewartościowany?
BigShortBets. Jak stracić 30% na starcie projektu Rafała Zaorskiego?

Od sprzątaczki do milionerki

Dzięki projektowi mającemu na celu poprzez anonimowość między innymi obejście prawa (manipulowanie rynkiem, wykorzystanie informacji poufnych) każda Pani Sprzątaczka będzie mogła zostać milionerką. Wystarczy, że wygrzebaną z kosza pana prezesa "supertajną" karteczkę "sprzeda" na forum. Ze strony projektu:

Tworzymy narzędzie społecznościowe, które zapewni szyfrowaną komunikację pomiędzy inwestorami. Logowanie będzie się odbywać za pomocą portfela krypto (np. Metamask). Poziom bezpieczeństwa aplikacji będzie porównywalny do sieci Tor.

Umożliwimy bezpieczne przeprowadzanie akcji spekulacyjnych podobnych do GameStop oraz swobodną wymianę informacji w ramach idei wolności słowa i opinii.

To samo tyczy się Pań Stajennych. Jak pan prezes spotka się z innym panem prezesem w ośrodku jeździeckim w celu porozmawiania o interesach to każda Pani Stajenna będzie mogła sprzedać "podsłuchaną" rozmowę na forum. 

A jak Panie pójdą po rozum to po co mają grzebać się w śmieciach czy końskim łajnie. Mogą wygodnie siedzieć w domu lub innym przyjemnym miejscu i bawić się w copywriting wymyślając "sensacyjne" nowinki. Prawdziwości "tajnej" informacji i tak nikt nie sprawdzi bo gdzie? Co zarobią to ich, a dzięki anonimowości będą mogły bezkarnie ulotnić się z pieniędzmi, aby za chwilę znów się pojawić na forum pod innym nickiem.

Skoro Panie mogą to dlaczego Panowie Prezesi mają nie móc zarobić. Stara prawda marketingowa mówi: "kłamstwo należy powtarzać i sto razy, a nóż za 101 ktoś uwierzy". W wersji klasyka marketingu propagandy Josepha Goebbelsa brzmi to: "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą".

Kto uwierzył od 2018 rok notuje stratę, aktualny kurs Merlin Group w okolicach 20 groszy.

Tu też nie poszło po myśli:

Zajrzyjcie na dowolne forum o inwestowaniu w to czy tamto. Zobaczcie na własne oczy jaki tam płynie potok "dobrych rad". Spróbujcie na nich zarobić w wersji "demo" i sprawdźcie czy Wam się uda. Znacie jakiegoś anonimowego wiarygodnego "guru"?

Stara prawda, tym razem rynkowa mówi aby nie słuchać żadnych informacji, a najlepiej założyć, że każda jest kłamstwem. Dlaczego? Tak działa rynek. Jak chcecie sprzedać to będziecie rozgłaszać, że teraz jest najlepszy czas na kupno, a jak chcecie kupić to będziecie głosić, że ceny jeszcze spadną. Kłamać jest o tyle łatwo, że rynek finansowy zapewnia anonimowość. Nie znacie drugiej strony transakcji.

Na targu ludzie robią interesy ze sobą twarzą w twarz. Kontrahent, który traci zaufanie zostaje z rynku "wypchnięty", a jeszcze może zostać przymuszony do naprawienia szkody. W handlu końmi wykształcił się ciekawy sposób licytacji. Sprzedający i kupujący wkłada rękę do woreczka gdzie następuje przekazanie palcami oferty cenowej. W ten sposób sprzedający poznaje wszystkie propozycje kupujących, a oni nie znają swoich.

Czy nadejdzie eden oszustów?

Jak wejść do raju? Dzięki anonimowości każdy będzie mógł bezkarnie oszukać każdego. "Frajer" nie będzie miał możliwości ani odzyskać pieniądzy ani namierzyć oszusta. Sen przestępców stanie się jawą. Czy mogąc "sprzedać" każdą niegodziwość zlecą się jak pszczoły do miodu?

Wiarygodność informacji i jej źródeł zostanie zapewniona poprzez system reputacji opartej na tokenie BigSB oraz rankingu ocen społeczności.
Zabezpieczenie dość iluzoryczne nie dające żadnej szansy na zwrot środków. Oszust ryzykuje jedynie wiarygodnością konta. Przerzuci się na inne konto i będzie działał bezkarnie dalej. Szajka oszustów bez problemu podbije sobie wzajemnie ranking. Nie wiadomo jak będzie działała "cenzura" na forum. Strach myśleć o sytuacji, w której administracja jest "w zmowie" z oszustem.

Oczywiście nie można zakładać, że wszyscy będą mieli nieuczciwe zamiary. Być może będą również ludzie, którzy łamiąc prawo dostarczą prawdziwych informacji. Jak ich odróżnić? Nie dostrzegam możliwości tym bardziej, że rynek często reaguje przeciwnie do informacji (wbrew logice). Zna ktoś jakieś "wiarygodne" forum inwestycyjne?

Jaki z tego całego anonimowego "forumowania" będzie pożytek? Ano taki, że rynek efektywny będzie jeszcze bardziej efektywny:
Hipoteza rynku efektywnego na forexie

Jak zostać forumowym guru?

Patent na to został wymyślony już dawno temu. Zakładacie więcej niż jedno konto. Na jednych piszecie "wzrośnie" na drugich "spadnie". Po kilku "przepowiedniach" będziecie mieli na jednym z kont trzy, cztery "trafienia" i status "guru". Teraz wystarczy popularność wymienić na pieniądze.

Jak znaleźć swojego guru?:

Co zrobić z pieniędzmi?

Jak już dorobicie się dzięki anonimowemu forum to na co wydacie pieniądze? Naśladując Rafała Zaorskiego może wrzucicie 425k w "depo" i będziecie siedzieć godzinami przed komputerem "giercując" z brokerem w internetową grę na pieniądze. Wiecie jak to wciąga? Za pożywienie cola i chipsy. Na więcej nie starczy czasu.

Run od 425k s1e5- Dzień 5 cz2 - 387k

Kto nie pamięta szkoleń Rafała Zaorskiego z "runów" krótko przypomnę o co chodzi. Pieniądze przeznaczone na grę przykładowo 4.250.000 dzielicie na dziesięć części. Wpłacacie jedną z nich na rachunek do brokera (425.000) i gracie "udo się albo się nie udo". Nie stosujecie SL bo zabezpieczeniem jest wpłacony depozyt czyli "wyzerowanie rachunku" wyrzuca Was z rynku. Jak się "nie udo" to wpłacacie kolejną 1/10. Jak za którymś razem "się udo" możecie z tego "runa" np. wrzucić klip na YT pod tytułem: "Jak ograć brokera".

poniedziałek, 7 czerwca 2021

# Paweł Szwajcar Trading Skill VII. Czy będzie dyskwalifikacja w konkursie?

Paweł Szwajcar Trading Skill VII. Czy będzie dyskwalifikacja w konkursie?

Konkursowy falstart

Paweł Szwajcar jeszcze dobrze nie wystartował w konkursie Trading Skill VII, a już z powodu braku podglądu na konto na Forex Factory (ciągłości transakcyjnej) powinien dokonać "samodyskwalifikacji".

Paweł Szwajcar Trading Skill VII brak podglądu
Paweł Szwajcar Trading Skill VII brak podglądu

Najważniejsze zasady 7 edycji konkursu (z opisu pod klipem na YT) to:

  • 8 tygodni czasu trwania
  • pełna ciągłość transakcyjna
  • konto na FF
  • dowolność lewarowania

Aby wystartować w Trading Skill VII należy dołączyć do GTTS.

GTTS oznacza prywatną grupę na Facebooku "Grupa Traderów Trading Skill" czyli w domyśle konkurs ma na celu przyciągnięcie do grupy nowych członków. Dalej "członków" można zamienić na pieniądze kierując do nich oferty i reklamy. Czy robi to Paweł Szwajcar nie wiem gdyż z zasady dla dobra własnego portfela nie zapisuję się do żadnych "tajnych" grup. Obowiązuje tu prosta zasada: im mniej reklam obejrzycie tym więcej pieniędzy zostanie Wam w kieszeni.

Jak zarobić na grupie?

Jak wiadomo Facebook jest platformą reklamową zorganizowaną w formie serwisu społecznościowego, a jednym z jej głównych narzędzi marketingowych jest możliwość tworzenia grup w tym grup prywatnych. Odpowiednio zbudowana grupa pozwala na precyzyjne targetowanie odbiorców przekazu co przekłada się na zwiększenie sprzedaży. Większa sprzedaż to większe wpływy z emisji reklam dla Facebooka i koło się zamyka.

Weryfikacja tradera z PST

W poprzedniej edycji Pawłowi Szwajcarowi też nie poszło za dobrze:
Paweł Szwajcar Trading Skill. Katastrofa na rachunku konkursowym. Dlaczego dopłacił?
Dlaczego Paweł Szwajcar milczy na temat swoich wyników w Trading Skill VI? 

Zdecydowanie lepiej idzie Pawłowi Szwajcarowi - o czym możecie się przekonać oglądając nagrania na YouTube - gra na wykresach historycznych. Wiem, wiem co powiecie: jeszcze się taki nie urodził co by na nich stracił. Fakt, sama nie znam takiego przypadku.

Bezpłatne szkolenie bez zapisywania do grupy:

Czemu nie zrobić konkursu na wykresach historycznych?

czwartek, 29 kwietnia 2021

# Kamil Partyka człowiek, który zatrzymał Rafała Zaorskiego

Kamil Partyka człowiek który zatrzymał Rafała Zaorskiego

Dlaczego usunięto nagrania z YouTube?

Jakiś czas temu moją uwagę zwróciło zniknięcie klipów Fundacji Trading Jam Rafała Zaorskiego na temat działalności Fraktal Trader Kamila Partyki i Damiana Karbowiaka. Zniknęły również "kontr" nagrania Fraktal Trader krytykujące poczynania Fundacji Trading Jam. Do zobaczenia we wpisie:
TJS vs Fraktal Trader - pojedynek biznesu okołoforexowego

Być może sprawę wyjaśnia nagranie Kamila Partyki na Facebooku:
Wyrok Trading Jam Session / Trading Skills

Korzystając z okazji i oglądalności jaką zdobędzie ten post, chciałbym prosić Trading Jam Session PL i prezesa Rafał Zaorski (który notabene bierze udział w rywalizacji) o wykonanie prawomocnego postanowienia sądu i przelanie w pełni zasądzonej kwoty na mój rachunek.

Pozdrawiam,
Kamil K. Partyka

W video możecie zobaczyć postanowienie sądu nakładające karę 52.000zł na Fundację Trading Jam z powodu zwłoki w wykonaniu czynności polegającej na usunięciu 4 spornych filmów z YouTube. Dalej Kamil Partyka pokazuje przelewy od komornika, który ściągnął z Fundacji w zaokrągleniu zaledwie 1375zł i prosi o wpłatę pozostałej części. O wynikach finansowych Fundacji Trading Jam:
Fundacja Trading Jam Rafała Zaorskiego. Wynik za 2019

Kamil Partyka postanowienie sądu Fundacja Trading Jam
Kamil Partyka postanowienie sądu Fundacja Trading Jam

Na marginesie. Kamil Partyka posługuje się nazwą "Trading Jam Session". W rzeczywistości chodzi o Fundację Trading Jam, która na swoim kanale na YouTube zamieszczała "szkolenia" opatrzone napisem "Trading Jam Session". Ta nazwa i jej skrót "TJS" zdominowały język potoczny na określenie Fundacji Trading Jam.

Zgoda buduje niezgoda rujnuje

 
Z YouTuba zniknęły wszystkie nagrania Fraktal Trader z wyjątkiem jednego dotyczącego sporu:
W Fundacji Trading Jam panika? TANGO DOWN?

SZOK!?! W Fundacji Trading Jam Session panika?😱 Odwołują zeznania i zmieniają swojego prawnika? TANGO DOWN? Pismem z dnia 19 stycznia 2020 r. Strona Pozwana (zwana dalej również Fundacją) wypowiedziała pełnomocnictwo poprzedniemu pełnomocnikowi. W ten twardy sposób odcięto się od dotychczasowej linii obrony 🤷. Poprzednie wypowiedzi adwokata Patryka Przeździeckiego uznano za niezgodne ze stanowiskiem Fundacji i poproszono o uznanie za niebyłe. To dla nas ogromny SZOK. Zwłaszcza, że podobno prezes Fundacji Rafał Zaorski prywatnie jest bliskim przyjacielem 👨‍❤‍👨 adwokata Patryka Przeździeckiego. Z niecierpliwością czekamy na kolejną rozprawę.  

No trudno. Było kilka interesujących klipów, ale już o nich nie napiszę. Nieco o konflikcie znajdziecie na hasła: "TJS" i "Fraktal Trader". Fraktal Trader to już chyba "przebrzmiała" marka "szkoleniowa". Być może nagrania usunięto z powodu kłopotów z organami nadzoru:

5 firm Fraktal Trader wpisanych na listę ostrzeżeń KNF
Fraktal Trader. Brałeś udział w szkoleniu wypełnij ankietę UOKiK

Po "rozpadzie" Fraktal Trader:
Kamil Partyka szkolenia 2.0. Czy nadszedł czas na karierę solową?

Wydaje się, że Fundacja (niegdyś prężna platforma reklamująca brokerów) również ma swoje najlepsze lata za sobą. Jej Prezes Rafał Zaorski ostatnio z powodzeniem szuka pieniędzy, ale w kieszeniach traderów w obszarze kryptowalut. Jak głosi informacja zawarta na facebookowym profilu pracę w FTJ zakończył w lipcu 2020. W KRS (0000616238) nadal figuruje jako Prezes Zarządu Fundacji.

Rafał Zaorski praca w Trading Jam
Rafał Zaorski praca w Trading Jam

wtorek, 30 marca 2021

# Grupa Traderów. Ile można zarobić na polecaniu giełdy kryptowalut Binance?

Grupa Traderów. Ile można zarobić na polecaniu giełdy kryptowalut Binance?

Praca dla Chińczyka

Grupa Traderów i jej lider Paweł Szwajcar nie przestają zaskakiwać. Kolejny pomysł na zarabianie to polecanie giełdy kryptowalut Binance (kod referencyjny). Kiedy wreszcie zaczną zarabiać na rynku? A rozumiem ... najpierw trzeba zarobić na depo? Ostatnio w konkursie Trading Skill VI Pawłowi Szwajcarowi nie poszło za dobrze wręcz bardzo źle.

Grupa Traderów kod referencyjny Binance
Grupa Traderów kod referencyjny Binance

Kryptowalutowa giełda

Binance założył Changpeng Zhao. Firma powstała w 2017 roku. Początkowo miała siedzibę w Chinach, ale po zaostrzeniu przepisów dotyczących kryptowalut przeniosła się do Japonii skąd znów z powodu "niekorzystnych" zmian "uciekła" na Maltę.

21 lutego 2020 roku maltański nadzór wydał oświadczenie publiczne, że Binance „nie jest upoważnione przez MFSA do działania w sferze kryptowalut i dlatego nie podlega nadzorowi regulacyjnemu MFSA. Skoro giełda kryptowalut nie ma zezwolenia na działalność na Malcie to gdzie funkcjonuje i pod jaki nadzór podlega? Tego na jej stronach nie znajdziecie.

Kryptowaluty i prawo

Generalizując - na świecie obrót kryptowalutami nie podlega pod "nadzwyczajne" regulacje. Kryptowalutami możecie handlować tak samo jak owsem czy marchewką dla konia. Regulacje "wysokiego poziomu" wkraczają gdy podmiot obok kryptowalut świadczy usługi płatnicze czyli prowadzi rachunki, na których klienci dokonują operacji finansowych: wpłacają, przechowują, wypłacają środki pieniężne.

W Polsce rynek kryptowalut nie jest rynkiem regulowanym. KNF nie licencjonuje, nie rejestruje, ani nie nadzoruje giełd kryptowalutowych. Organ nadzoru nad rynkiem finansowym nie jest także wyposażony w żadne narzędzia umożliwiające pomoc osobom poszkodowanym w wyniku upadku giełdy kryptowalut np. w maju 2019 roku z Binance "wyparowały" bitcoiny o wartości 40 milionów dolarów.

Więcej w materiale KNF:
 

Ile płaci Binance za polecenia?

Giełda jak ognia unika regulacji i nadzoru, ale w temacie "poleceń" wychodzi frontem do klienta i uzyskanie informacji nie wymaga założenia konta. Jak widać niżej możecie dostać do 40% prowizji od tego ile giełda "wyciśnie" z poleconych klientów. Nieskomplikowany marketing rodem z "handlu garnkami" epatujący wysokimi stopami zwrotu, ale w tym przypadku niezwykle skuteczny. Grupa Traderów również dała się wciągnąć w kryptowalutowy multi level marketing?

Binance do 40% prowizji w czasie rzeczywistym
Binance do 40% prowizji w czasie rzeczywistym

(Giełda kryptowalut) czuje we mnie piniądz ...

niedziela, 21 marca 2021

# Paweł Szwajcar Trading Skill. Katastrofa na rachunku konkursowym. Dlaczego dopłacił?

Paweł Szwajcar Trading Skill. Katastrofa na rachunku konkursowym. Dlaczego dopłacił?

Konkurs łowca klienta

"Konkursy inwestycyjne" kilka lat temu to  było jedno z podstawowych narzędzi marketingu do przyciągania na detaliczny forex kolejnych "napalonych" hazardzistów. Zwykle organizowano je na "kontach demo" - demonstracyjnych czyli służących do zapoznania użytkownika z funkcjami platformy inwestycyjnej. Na kontach testowych można grać bez wpłacania pieniędzy czyli bez stresu związanego z finansowym ryzykiem.

Jak się domyślacie "konta demo" różnią się warunkami handlu od "kont real". Na tych pierwszych wszystko działa "pięknie". Na tych drugich już niekoniecznie. Zlecenia nie chcą "wchodzić" po założonej cenie, a pobierane koszty są większe od spodziewanych. Na końcu broker może powiedzieć: "nie mamy Pani pieniędzy i co Pani nam zrobi".

W "demo konkursach" chodzi o wypracowanie jak najwyższej stopy zwrotu bo to silnie działa na wyobraźnię. Wyniki rzędu kilkuset procent i większe były "normą" np. w konkursie XTB "padła" wygrana rzędu 27.000%. Zdecydowanie bliższe realiów były wyniki uzyskiwane w konkursach na kontach rzeczywistych np. organizowanych przez BossaFX:

BOSSAFX - konkurs Forex 2010
Konkurs forex BOSSAFX 2011
III edycja konkursu Forex BossaFX 2012

Paweł Szwajcar usuwa stratne wyniki

 
Paweł Szwajcar sięgnął po sprawdzone narzędzie marketingu organizując serię konkursów "Trading Skill". 20 marca 2021 roku zakończyła się trwająca 8 tygodni VI edycja. Trochę o konkursie:
Paweł Szwajcar Rafał Zaorski. Czego nie zrobi się dla pieniędzy?
Rafał Zaorski zeruje konto na Forex Factory w konkursie Trading Skill VI

Trading Skill VI nieoficjalne wyniki konkursu
Trading Skill VI nieoficjalne wyniki konkursu

Wyżej wyniki konkursu Trading Skill VI. Jak widzicie podane są wygrywające "procenty". O przegranych, jak to najczęściej bywa w forex konkursach brak wzmianki. 

Zaglądam szybko na Forex Factory na konto Pawła Szwajcara ... rachunku konkursowego już nie ma. Został skasowany. Dlaczego? Możliwość "kasowania" nie za dobrze świadczy o wiarygodności łącznych wyników zamieszczanych na FF. No cóż ... forum pozyskuje klientów dla brokerów.

Paweł Szwajcar skasowane konto konkursowe Trading Skill VI
Paweł Szwajcar skasowane konto konkursowe Trading Skill VI

Na FF Paweł Szwajcar zarejestrował się ponad 7 lat temu, ale z tego okresu upublicznia zaledwie jeden wynik. Jak widać wyżej w bardzo ograniczonym zakresie czyli praktycznie bezwartościowy. Być może straty zostały ukryte w niewidocznych, niezamkniętych (Unrealized) zleceniach i prawdziwy wynik jest słabszy, a może nawet ujemny.

Wynik Pawła Szwajcara w konkursie Trading Skill VI

Przyznam, że spodziewałam się skasowania konkursowego wyniku więc zrobiłam w porę zrzut ekranu z konta Pawła Szwajcara na FF. Historia warta bijącego ostatnio rekordy popularności Daniela Obajtka szefa Orlenu.

Facetowi wyciągnęli wielogodzinne nagrania rozmów telefonicznych z 2009 roku. Abstrahując od postaci i przynależności partyjnej - gdzie my żyjemy? Orwell pełną gębą, w domyśle każdy jest "nagrywany", a zapis przechowywany przez wiele lat aż "będzie potrzebny". Podobno jednym z filarów demokracji jest "tajemnica korespondencji". 

Paweł Szwajcar wynik w konkursie Trading Skill VI
Paweł Szwajcar wynik w konkursie Trading Skill VI
Trudno w to uwierzyć. Jak widać na grafice wyżej w starciu z rzeczywistym rynkiem wszystkie "metody handlu" (overbalance, ATR, SMA33, envelopes, piramidowanie) propagowane w mediach przez Pawła Szwajcara zawiodły. Strata ponad 13%, a uwzględniając niezamknięte zlecenia dużo dużo większa. Jak to możliwe? Przecież nawet na wspomnianym Orlenie można było w trakcie konkursu potężnie zarobić. Akcje skoczyły z 56 na 70 złotych.
 

Zerowanie rachunku. Ratunkiem dopłata

 
Jedną z metod "podkręcania" wyniku już poznaliście. Polega na pozostawianiu strat w niezamkniętych na koniec konkursu zleceniach, które nie są uwzględniane przy naliczaniu wyniku. Działa doskonale o ile nie "wyzerujecie" konta bo wtedy zlecenia "z automatu" pozamyka broker i skończycie konkurs w stylu Rafała Zaorskiego. Z podobnego "mechanizmu" korzystał Fraktal Trader ... do czasu.
 
Paweł Szwajcar na koniec konkursu zanotował stratę 204 euro plus 340 w niezamkniętych zleceniach. Razem 544 euro. Niby nic ciekawego ... o ile nie zwróciliście uwagi na depozyt jaki wniósł do konkursu. Otóż wystartował z 500 euro czyli stracił więcej niż początkowy depozyt. Na marginesie, zauważyliście, że "oni" zwykle grają na rachunkach o "mikro" wielkości? Gdzie te miliony?
Paweł Szwajcar dopłata do konkursowego konta
Paweł Szwajcar dopłata do konkursowego konta

W tym miejscu dochodzicie do drugiego sposobu na "podkręcenie" wyniku. Pozycja "Deposits" na grafice. Wystarczy "uratować" rachunek dokonując dopłaty. Paweł Szwajcar do pierwotnego depozytu wpłaconego 18 stycznia w kwocie 500 euro pod koniec konkursu 17 marca dopłacił kolejne 1000 euro. W ten "cudowny" sposób stracił "oficjalnie" tylko niecałe 14%. Pobił Rafała Zaorskiego choć w rzeczywistości w odniesieniu do kwoty startowej skończył tak samo "wyzerowaniem" konta. 
 
Przypomnę, że jednym z warunków konkursów Trading Skill jest: "zakaz dopłacania do rachunku". Paweł Szwajcar złamał zasadę przez siebie ustaloną. To nie pierwszy przypadek.
 
Przedstawione metody "zawyżania" wyniku są łatwe do wykrycia o ile jest zachowany pełny "podgląd" do rachunku. A jak nie jest lub konta są kasowane? Być może odkryliście dlaczego "fałszerze" szybko je usuwają.
 

Paweł Szwajcar griduje do upadłego

 
Paweł Szwajcar od lat prezentował siebie jako człowieka "nienawidzącego gridu i tracenia pieniędzy" tymczasem w trakcie konkursu uparcie gridował rachunek tracąc pieniądze. Rozumiecie coś? Praktycznie w ciągu całego konkursu wynik na niezrealizowanych zleceniach palił się "na czerwono" co oznacza grid. Gdyby piramidował wynik byłby "na zielono". Co innego mówić ..., a co innego stosować w praktyce?
Paweł Szwajcar griduje rachunek
Paweł Szwajcar griduje rachunek

A w klipach sukces za sukcesem


Słabe wyniki w konkursie nie przeszkodziły Pawłowi Szwajcarowi w tym samym czasie zasypywać fanów kolejnymi "udanymi" klipami np.: "NASDAQ100 rozegranie, WTI rozegranie (Live Trading - LINK w opisie) //OVERBALANCE". 
 
Skoro tak dobrze "szło" w nagraniu to dlaczego tak słabo "szło" w konkursie? Dlaczego żadne z naświetlonych zagrań nie miało miejsca na rachunku konkursowym?
 
To proste. Kręcąc klipy możecie swobodnie "fantazjować" przeskakując z instrumentu na instrument. To nic nie kosztuje szczególnie jeśli skorzystacie z kont "demo". Na prawdziwym rynku tak dobrze nie ma. Nie mając wolnych środków najpierw musicie coś zamknąć aby coś nowego otworzyć.
 
Na rachunku konkursowym Paweł Szwajcar został przyparty "do muru". Nie chcąc ujawnić skali porażki przez zamknięcie stratnych zleceń nie miał środków na otwieranie kolejnych.
 

Ile wart jest konkurs inwestycyjny?

 
Jak się wyżej przekonaliście czasem nie za dużo. Łatwo można wyprowadzić w pole kogoś kto nie orientuje się w algorytmach działania serwisów udostępniających "podgląd". Przedstawione wyżej dwie "metody" nie wyczerpują wachlarza możliwości na "zawyżenie" wyniku. 
 
Co się stanie z rachunkami ludzi, którzy będą kopiowali "sygnały transakcyjne" z tak "modyfikowanych" kont?
 
Czy Paweł Szwajcar dokona "samodyskwalifikacji" i nie wystąpi w następnych, o ile będą edycjach konkursu Trading Skill? Już w chwili spadku kapitału o więcej niż 30% powinien się "wycofać" z powodu złamania regulaminu konkursu.

Co o swoich wynikach powiedział Paweł Szwajcar:
Dlaczego Paweł Szwajcar milczy na temat swoich wyników w Trading Skill VI?

czwartek, 18 marca 2021

# Kamil Partyka szkolenia 2.0. Czy nadszedł czas na karierę solową?

Kamil Partyka szkolenia 2.0. Czy nadszedł czas na karierę solową?

3P Consulting Group sp. z o.o.

Co tam nowego w starym świecie. Nadganiam zaległości. Oto Kamil Partyka zaprzestał działalności pod marką "Fraktal Trader" i poszedł "na swoje". Być może ma to związek z:
5 firm Fraktal Trader wpisanych na listę ostrzeżeń KNF

Kamil Partyka kończy z Fraktal Trader
Kamil Partyka kończy z Fraktal Trader

Jak radzić sobie z wpisem na listę ostrzeżeń KNF?

Podglądając Kamila Partykę nie jest to trudne. Wystarczy otworzyć działalność pod nową firmą i ... robicie dalej to samo. Nowa marka: 3P CONSULTING GROUP SP Z O. O. (KRS:0000867429). Dobra inspiracja chyba firmą "3M".

3P Consulting Group kontakt
3P Consulting Group kontakt
Data dokonania wpisu 29.10.2020 roku. Kapitał zakładowy najniższy możliwy czyli 5.000zł z tego 4.000zł Kamil Partyka, a 1.000zł Rafał Reczek. Prezes Zarządu Kamil Partyka. Wcześniej Kamil Partyka wolał unikać "eksponowanych" stanowisk i pozostawał "w cieniu" Damiana Karbowiaka. W przypadku "kłopotów" zdecydowanie bezpieczniej jest być pracownikiem niż prezesem.

Siedziba spółki w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Topolowej 1 lokal E. Kto oczekiwał po tak wytrawnym traderze biurowca ze szkła i stali musi jeszcze poczekać. Kamil Partyka chwalił się ile zarobił na "rynkach finansowych":
Fraktal Trader ile można zarobić na szkoleniach forex?

Piotrków Trybunalski Topolowa 1
Piotrków Trybunalski Topolowa 1
Nieudana próba reaktywacji Fraktal Trader:
 

Ile kosztuje kurs forex?

Dalej stary sprawdzony model. Oferta szkoleniowa: "Zarabianie na rynkach finansowych w praktyce" za 997 złotych oraz "Dominate markets online" za 9405 złotych czyli prawie za dwukrotność kapitału zakładowego spółki.

Kamil Partyka oferta kursów
Kamil Partyka oferta kursów

Na droższy kurs składa się:

  • Rachunek inwestycyjny RAW
  • Bonus do konta aż 50%
  • Platforma e-learningowa
  • Morning Markets Update 74 zł/mc
  • Aplikacja Timing Dominate 49 zł /mc
  • Wskaźnik Klimex_DME 297 zł
  • New Trading Psychology 995 zł
  • Dominate Markets Online 4995 zł
  • NOWOŚĆ: Money Master Meeting 997 zł
  • NOWOŚĆ: Money Master Management 1997 zł
Całość określana jest "Pakietem BRONZE: Dla Osób z depozytem 500-2000 EUR/GBP/USD Wartość Całkowita Pakietu 9405zł". Oferta "Rachunku Inwestycyjnego RAW" u znanego z wcześniejszych poczynań Fraktal Trader brokera Klimex CM.
Kamil Partyka oferta rachunku inwestycyjnego
Kamil Partyka oferta rachunku inwestycyjnego

Z jakim brokerem współpracuje Kamil Partyka

 
Klimex CM jest autoryzowaną marką handlową zarejestrowanej w 2019 roku na wyspach Vanuatu spółki Vantage Global Limited. Przeglądając stronę Klimex CM nie udało mi się namierzyć adresu brokera ani telefonu. W czasach Fraktal Trader figurował adres australijski, a marka była autoryzowana przez Vantage International Group Limited zarejestrowaną na Kajmanach.
 
Broker zmienił "autoryzację" z jednej wyspy na inną ... i dalej robi swoje? Wciąż na stronie widnieje informacja drobnym drukiem, że klienci z Australii nie są obsługiwani.
Klimex CM dokumentacja prawna
Klimex CM dokumentacja prawna
Nie wiem czy na wyspach Vanuatu jest internet bo nie udało mi się odnaleźć strony Vantage Global Limited za to w internecie figuruje broker Vantage FX oferujący program partnerski w tym "White Label" czyli partner może występować pod własną marką "udając" brokera.
 
Jak chcecie stracić pieniądze na forexie to nie musicie od razu lecieć na środek Pacyfiku. Wystarczy lokalny broker "za rogiem". To dużo bezpieczniejsza "strata". Z tych samym powodów lepiej nigdy nie wpłacajcie pieniędzy do "polecanych" brokerów. "Naganiacz" może mieć "układ" z brokerem i podzielą się Waszymi stratami.  
 

Jak dobrze handluje Kamil Partyka?


Jak dobrze to nie wiem bo na stałe nie publikuje żadnych długoterminowych wyników. Zna ktoś? Aktualnie widoczne konto na Forex Factory zostało zarejestrowane w styczniu 2021 roku i na tą chwilę nie wygląda za dobrze. Kamil Partyka traci. Tracić to pewnie sami "potraficie" bez wydawania pieniędzy na szkolenie.

Kamil Partyka wynik na rachunku inwestycyjnym
Kamil Partyka wynik na rachunku inwestycyjnym

Kwota "podpiętego" rachunku niewielka niecałe 2.000 dolarów plus "bonus" od brokera 50% czyli wystarczy sprzedać jedno droższe szkolenie i jest na "depo" i jeszcze zostanie. 

Kamil Partyka depozyt
Kamil Partyka . depozyt

5 Taktyk Pomnażania Kapitału 

 
Mogę pomóc Kamilowi Partyce zarobić pieniądze. Nie wiem czy obejrzał własne wideo w zakładce "5 Taktyk Pomnażania Kapitału". Od 22 marca rusza szkolenie. Mam nadzieję, że po odbyciu własnego szkolenia jego wyniki inwestycyjne gwałtownie poprawią się. Dodatkowo zapisując się na własne szkolenie może wygrać konto o wartości 500 dolarów.

TRADING MONEY MAKER To 7-cio częściowy kurs online, w formie dogodnych nagrywanych wieczornych LIVE, który od podstaw i w prosty do zrozumienia sposób nauczy Cię:

Nie krytykujcie. Wszyscy kiedyś zaczynali "od zera". Za kilka lat będzie można powiedzieć coś więcej o umiejętnościach pomnażania pieniędzy przez Kamila Partykę o ile utrzyma podgląd na rachunek. Ciekawe czy szybciej "pęknie": pierwszy milion czy wpis na listę ostrzeżeń KNF?
 

Jak sprzedawać szkolenia?

 
Zobaczcie niżej sami wspomniane wyżej nagranie i uczcie się jak sprzedawać szkolenia metodą "na cegłę" (1:29:15). Przypomina kultową scenę z filmu "Ewa chce spać": "Panie szanowny. Kup Pan te cegłę. Odpalasz Pan stówkę, ocalasz Pan główkę". Kamil Partyka "woła" mniej, tylko 97zł (1:28:02). Apeluje w prostych żołnierskich słowach (1:41:46): "K...a 97 złotych co to jest". Kto chce niech pomoże. Mnie bardziej przekonuje: "Księżniczko poratuj 2 złotymi". Też na "k" ..., a jaka różnica.

mod5

Będę trzymała kciuki za lot do marzeń o wielkich pieniądzach. Gdyby coś zawiodło to 9 marca 2021 ruszył kolejny projekt: BM Master Profit (KRS:0000888127). Kapitał 5.000zł z tego Bogumiła Mucha jednocześnie Prezes Zarządu 4.000zł oraz Kamil Partyka 1.000zł.

ДиДюЛя - "Полет на Меркурий" live in Saint-Petersburg 2004г.

Popularne posty