Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Szczepan Bentyn. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Szczepan Bentyn. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 4 marca 2021

# BigShortBets. Jak stracić 30% na starcie projektu Rafała Zaorskiego?

BigShortBets. Jak stracić 30% na starcie projektu Rafała Zaorskiego?

Nauka kryptowalut na żywo

No proszę. Projekt Rafała Zaorskiego "BigShortBets" jeszcze dobrze nie zaistniał, a już ktoś zdążył na starcie stracić 30%. Grafika niżej została zaczerpnięta z forum "Uniwersytet Futures i Opcji".

Zaufałem idei. Cóż -30% na starcie.
Zaufałem idei. Cóż minus 30% na starcie.

Trochę o projekcie:
Rafał Zaorski BigShortBets. Czy Bitcoin jest przewartościowany?

O co chodzi w BigShortBets

Z tego co zrozumiałam to na rynku są "źli kułacy", którzy oszukują "dobrych małorolnych". I teraz Ci dobrzy sfinansują nielegalną w świetle prawa supertajną "spółdzielnię" i będą oszukiwać "kułaków" wymieniając między sobą "sygnały" w co "zainwestować". Zamiast przewidywania kreowanie przyszłości poprzez manipulacje rynkowe. Dostęp do forum dla posiadaczy tokena $BSB.

Manipulacja na rynku – szereg działań nakierowanych na podaż lub popyt, mających na celu obniżenie lub podwyższenie kursu-ceny, by spowodować transakcje kupna lub sprzedaży przez innych uczestników rynku po kursie korzystnym dla inicjatora tych działań.

Z punktu widzenia uczestników manipulacje na rynku kapitałowym stanowią, obok wykorzystania informacji poufnych, najgroźniejszą kategorię nadużyć i przyczyniają się do ponoszenia strat finansowych przez inwestorów oraz do utraty zaufania do rynku

Rocznie 10%  tokenów ma być przepalane przez odkup za hipotetyczne zyski. Ciekawe kto je wypracuje i jak podzieli? Czy Rafał Zaorski będzie zarabiał na traderach handlujących $BSB pobierając "prowizję" od transakcji?

No dobrze. Podobne forum można zrealizować przy pomocy darmowego chińskiego serwera i bezpłatnego oprogramowania lub szyfrowanego komunikatora. Sekret? Anonimowość? Wystarczy, że "krtek" kupi $BSB i wszyscy będą wszystko wiedzieć. Iluzja, ale ja to się nie znam.

Pewnie lepiej całość wyjaśni wspierający projekt Mike Satoshi, a od strony programistycznej Rafał Kiełbus. Zaraz ... czy Mike zamieści "Scam alert"?

Rafał Zaorski i jego nowy projekt! BigShortBets.com - Kryptowalutowa Niedziela z Majkiem #149

Przypomina mi się historia firmy, której nazwa była tak tajna, że nikt jej nie znał. Miało to miejsce w trakcie bańki spekulacyjnej w XVIII wieku. Akcje sprzedały się jak "ciepłe bułeczki", a inwestorzy zostali z bezwartościowymi papierami bez nazwy.

O czym była mowa w powyższym nagraniu? O powstaniu "zorganizowanej grupy przestępczej"? Czy Mike Sathosi dostanie kolejnego bana od YouTuba? 

Mike Sathosi zbanowany przez YouTube
Mike Sathosi zbanowany przez YouTube

Znacznie więcej konkretów jest w mniej popularnym nagraniu omawiającym kod kontraktu:

03. Analiza smart contractu: BSB (BigShortBets.com)

Pierwszy BigShortBets

Co my tu mamy? Z jednej strony $BSB, z drugiej dolar, z trzeciej ETH, a jeszcze z czwartej mogła być złotówka lub inna waluta/kryptowaluta o kosztach "przewalutowań" i zakupów nie wspominając.

W czasie "zbiórki" ETH wykonało "szorta" z "górki" na 1900 do "dołka" na 1300 dolarów za sztukę. Spadek rzędu 30%. Po jakim kursie Rafał Zaorski przydzieli $BSB? Po korzystnym ... dla siebie?

W trakcie przeprawy przez rzekę Rafał Zaorski zmienił konie dokonując "dewaluacji" $BSB z poziomu 0,8 na 0,6 dolara. Jakie jeszcze niespodzianki czekają na "inwestorów"?

Dziękuję za presale, pozamykałem kontrakt poza livem, bo musiałem coś dla pewności skonsultować technicznie. Cena ostateczna będzie rozliczana na podstawie ceny ETH w momencie osiągniecia 100% presale. Dodatkowo po 0,6 dol., czyli w lepszej cenie, a nie 0,8 dol., o czym nie mówiłem wcześniej

Ile w projekt zainwestował Rafał Zaorski? Po jakim kursie przydzieli sobie BSB? Tego nie udało mi się ustalić, ale Kamil Partyka skarży się, że jak komornik wszedł do Fundacji Trading Jam to nie miał czego zająć. Z zasądzonej kwoty 52.000zł otrzymał wszystkiego 1375zł. Czy to początek końca FTJ?

Pełny sukces zbiórki

Rafał Zaorski wykorzystał "modę" na "WallStreetBets". Gratulacje za wyniki finansowania społecznościowego (crowdfundingu). "Rekin" marketingu zebrał "z ulicy" w osiem dni więcej niż początkowo zakładał. W przeliczeniu na dolary około 1,6 miliona.

Wartość zbiórki BigShortBets
Wartość zbiórki BigShortBets

Wielki podziw wzbudza beztroska ludzi, którzy przelewali pieniądze (około 2.500 transakcji) na podstawie kilku zdań napisanych po angielsku na stronie projektu (już ich nie ma) i kilku ogólnikowych wywiadów w mediach przy braku "prospektu emisyjnego" zwanego "whitepaper" (przyrzeczenie publiczne) będącego podstawą do zainwestowania w kryptowalutę.

Art.  919. KC [Przyrzeczenie publiczne]

§  1.  Kto przez ogłoszenie publiczne przyrzekł nagrodę za wykonanie oznaczonej czynności, obowiązany jest przyrzeczenia dotrzymać.

Co dalej zrobi Rafał Zaorski? Może wypije reklamowo butelki coli dwie i pomyśli na co wydać tyle "siana"? Ciekawe jaki procent ludzi wie w co "weszło"? Na razie ... dopiero będzie robione:

Teraz przed nami pracowity okres na Proof of Concept i testowe wersje narzędzia BETA które oddamy Wam niedługo do wypróbowania.

Przypomnę, społeczność skupiona wokół "WallStreetBets" grała przeciwko funduszom "szortującym" spółkę GameStop tymczasem projekt Rafała Zaorskiego "BigShortBets" zakłada "szortowanie" czyli grę przeciw "WallStreetBets". 

Mike Sathosi ostrzega

Pod nagraniem "7 powodów dlaczego nigdy nie zarobicie na kryptowalutach" możecie przeczytać:

Nigdy nie zarobicie na kryptowalutach. Rynek finansowy Wam na to nie pozwoli. I nie mówię tutaj o zarobkach rzędu kilkuset, albo kilku tysięcy złotych czy dolarów. Mówię tutaj o zarobieniu milionów. 

Pieniądze leżą na ulicy i wystarczy jest tylko podnieść, ale wbrew temu przysłowiu rynek finansowy nie jest dla dzieci i zdecydowana większość traci. 

Wolność finansowa to tylko mrzonka i zamiast trzepa kapuchę, będziecie wolni od swoich inwestycji. A na twoją kasę polują promotorzy takich projektów jak Onecoin, Plus Token, Omega, Cloud Token i wielu pokrewnych. Scamy na DeFi i Uniswap też nie śpią.

To mówię Wam ja - Mike Satoshi 

Rzecznik Praw Tradera Fundcji Trading Jam ostrzega

Przed podjęciem decyzji o zakupie tokenów od jakiegokolwiek podmiotu, należy w pierwszej kolejności dokonać nie tylko oceny ryzyka inwestycyjnego jakie związane jest z taką transakcją, ale przede wszystkim analizy aspektów prawnych inwestycji. Istotne w tym zakresie są zwłaszcza wiarygodność podmiotu oferującego tokeny i dokumenty związane z ich emisją. Niestety większość osób w ogóle nie zapoznaje się z dokumentami dotyczącymi inwestycji, a polega jedynie na reklamie umieszczonej w Internecie.

Więcej w materiale: "Rzecznik Praw Tradera – Uwaga zanim zainwestujesz w tokeny firmy SelfMaker przeczytaj dokumenty związane z ich emisją". Rzecznik Ewelina Podgrudna sugeruje aby sprawdzać jak długo firma działa na rynku, czym się zajmuje, kto jest udziałowcem, jak duży jest kapitał, czy posiada jakiś majątek, z którego możliwa jest egzekucja roszczeń.

No dobrze, ale o jaki podmiot chodzi. Na razie słychać tylko o Rafale Zaorskim. 

Token personalny

Jak można ocenić wiarygodność sprzedawanych tokenów oraz bezpieczeństwo inwestycji nie posiadając żadnych danych o "emitencie"? Być może wystarczą "piękne oczy" zwane tokenem personalnym. Jak wiadomo od czasu zniesienia niewolnictwa nie można mieć udziału "w człowieku".

Nabywcy tokenów personalnych dźwigają całe ryzyko finansowe projektu przy praktycznym braku praw majątkowych. Jak to działało w praktyce możecie prześledzić na pierwszym polskim przykładzie: Bentyn Coin (Szczepan Bentyn) czy kolejnych jak: Saleta Coin (Przemysław Saleta) lub Wapniak Coin (Maciej Wapiński). Do wyszukania w internecie.

Nazywasz się gwiazdą tylko z pochlebstw. Naleję Ci filiżankę (tokenów) ...  

"ЧАШКУ КОФЕЮ" М. ХЛЕБНИКОВА. ТРИО "МИКС"

niedziela, 31 marca 2019

# Polskie Stowarzyszenie Bitcoin poszukuje poszkodowanych przez Pracownię Nowych Technologii Szczepana Bentyna

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin poszukuje poszkodowanych przez Pracownię Nowych TechnologiiKopanie kopalni PNT


W ostatnim czasie po raz kolejny otrzymaliśmy niepokojące informacje dotyczące firmy Pracownia Nowych Technologii oraz jej sytuacji ekonomicznej. Firma przedstawia się jako oferent „inwestycji w profesjonalne wydobywanie kryptowalut”. Niestety uczestnictwo w koniunkturalnym i tak zmiennym rynku cyfrowym wiąże się z bardzo dużym skomplikowaniem prowadzonego przedsiębiorstwa. Co za tym idzie, dużą możliwością popełnienia błędu. Dlatego w naszej branży szczególnie tak ważne jest jak najdłuższe doświadczenie, aby zminimalizować ryzyka.
List otwarty w sprawie Pracowni Nowych Technologii
List otwarty w sprawie PNT

Aby móc zareagować odpowiednio do sytuacji, prosimy o kontakt wszelkie osoby, które współpracowały z PNT, szczególnie te, które czują się poszkodowane przez ich działalność, oraz wszystkich tych, którzy chcieliby się w tej sprawie rzeczowo wypowiedzieć.

List podpisał Prezes działającego od 2013 roku Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin Filip Pawczyński.


piątek, 29 marca 2019

# Ile zarobiła Pracownia Nowych Technologii Szczepana Bentyna czyli kopalnie króla bitcoina

Jak zainwestować w kopalnię kryptowalut?


Na stronie Pracowni Nowych Technologii (KRS: 0000654569) [1], której prezesem jest Szczepan Bentyn w zakładce "Inwestycja w kopalnie BTC/ETH" można przeczytać: "Obecnie wydobywanie kryptowalut jest jednym z najbardziej dochodowych i najszybciej rozwijających się biznesów. Inwestycja Blockchain Data Center, polega na dołączeniu w roli Wspólnika do działającej spółki posiadającej serwerownię, zdolną mi. do wydobywania kryptowalut. Inwestor w zamian za wniesiony wkład finansowy otrzymuje udział w zyskach z jej działalności.".

Wspólnik przystępuje do spółki komandytowej pod firmą "Pracownia Nowych Technologii Sp. z o. o. Sk. K." (KRS:0000664223) w roli komandytariusza. Odpowiedzialność komandytariusza ograniczona jest do wysokości wkładu. Nie ma on ani prawa ani obowiązku prowadzenia spraw spółki czyli "nie ma nic do gadania". 

W spółce komandytowej całym majątkiem odpowiada komplementariusz, w tym przypadku Pracownia Nowych Technologii Sp. z o.o. (PTN). Kapitał zakładowy spółki to 100.000zł. Firma została zarejestrowana 28 grudnia 2016 roku. Udziałowcy: Pracownia Finansowa Sp. z o. o. (KRS 0000488555) - 70% oraz Szczepan Bentyn -30% [2].

Kto może zarobić na kopaniu kryptowalut?


"Ofertę kierujemy zarówno do osób fizycznych jak i osób prawnych, które dysponują kwotą na inwestycje w wysokości minimum 50.000 złotych."

Ile zebrano kapitału?


Kapitał pozyskany przez Pracownię Nowych Technologii
Kapitał pozyskany przez Pracownię Nowych Technologii
 Zebrany kapitał: 23.261.000zł.



Ile można zarobić na wydobywaniu kryptowalut?


"W zależności od kursu kopanej kryptowaluty dotychczasowa rentowność wynosiła 50-150% w skali roku."
Ile można zarobić na inwestycji w kopalnię kryptowalut
Ile można zarobić na inwestycji w kopalnię kryptowalut






Pracownia Nowych Technologii Sp. z o.o. Sk. K. - Rachunek wyników 2017
PNT Sp. z o.o. Sk. K. - wyniki finansowe


A jak to wygląda w realu?


W roku 2017 spółka komandytowa zarobiła 137.937,40zł co w zestawieniu z zebranym kapitałem nie robi wrażenia. W jaki sposób została wyliczona "dotychczasowa rentowność" na poziomie "50-150%" to nie wiem gdyż firma została wpisana do Rejestru Przedsiębiorców 16 lutego 2017. Po załamaniu rynku kryptowalut w 2018 roku nie liczyłabym na zysk za ostatni rok.

Ostrzeżenie PSB:

Pracownia Nowych Technologii Sp. z o.o. Sk. K. - Rachunek wyników 2017
PNT Sp. z o.o. Sk. K. - wyniki finansowe











Niespokojny sen karawanseraju


Kto uwierzył "na piękne oczy" kryptowalutowemu celebrycie może teraz zostać z niczym szczególnie gdy "koparki" zostaną wywiezione z kraju np. do Iranu czy na Syberię i nie będzie czego zająć. Ze strony PNT: "Pracownia Nowych Technologii już w połowie roku 2018 rozpoczęła rozpoznanie rynku Irańskiego pod względem rozbudowy bądź przeniesienia operacji. Publikacja projektu ustawy Irańskiego Banku Centralnego zbiegła się z czasem kiedy dobiegły końca trzymiesięczne negocjacje zakończone podpisaniem umowy na przeniesienie części serwerowni PNT na tereny dawnej Persji. Do końca lutego pierwsze komputery należące do PNT powinny rozpocząć pracę w Iranie. Jest to po Rosji, druga zagraniczna lokalizacja w której swoją działalność rozpoczyna Pracownia Nowych Technologii." Nazwy firm, adresy?

Złe kilometry dzielą nas ...
Ivan i Delfin - Jej Czarne Oczy
________________________________
[1] Dostęp do strony marzec 2019.
[2] Dostęp do KRS marzec 2019.

Popularne posty