Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Chiny. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Chiny. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 30 marca 2021

# Grupa Traderów. Ile można zarobić na polecaniu giełdy kryptowalut Binance?

Grupa Traderów. Ile można zarobić na polecaniu giełdy kryptowalut Binance?

Praca dla Chińczyka

Grupa Traderów i jej lider Paweł Szwajcar nie przestają zaskakiwać. Kolejny pomysł na zarabianie to polecanie giełdy kryptowalut Binance (kod referencyjny). Kiedy wreszcie zaczną zarabiać na rynku? A rozumiem ... najpierw trzeba zarobić na depo? Ostatnio w konkursie Trading Skill VI Pawłowi Szwajcarowi nie poszło za dobrze wręcz bardzo źle.

Grupa Traderów kod referencyjny Binance
Grupa Traderów kod referencyjny Binance

Kryptowalutowa giełda

Binance założył Changpeng Zhao. Firma powstała w 2017 roku. Początkowo miała siedzibę w Chinach, ale po zaostrzeniu przepisów dotyczących kryptowalut przeniosła się do Japonii skąd znów z powodu "niekorzystnych" zmian "uciekła" na Maltę.

21 lutego 2020 roku maltański nadzór wydał oświadczenie publiczne, że Binance „nie jest upoważnione przez MFSA do działania w sferze kryptowalut i dlatego nie podlega nadzorowi regulacyjnemu MFSA. Skoro giełda kryptowalut nie ma zezwolenia na działalność na Malcie to gdzie funkcjonuje i pod jaki nadzór podlega? Tego na jej stronach nie znajdziecie.

Kryptowaluty i prawo

Generalizując - na świecie obrót kryptowalutami nie podlega pod "nadzwyczajne" regulacje. Kryptowalutami możecie handlować tak samo jak owsem czy marchewką dla konia. Regulacje "wysokiego poziomu" wkraczają gdy podmiot obok kryptowalut świadczy usługi płatnicze czyli prowadzi rachunki, na których klienci dokonują operacji finansowych: wpłacają, przechowują, wypłacają środki pieniężne.

W Polsce rynek kryptowalut nie jest rynkiem regulowanym. KNF nie licencjonuje, nie rejestruje, ani nie nadzoruje giełd kryptowalutowych. Organ nadzoru nad rynkiem finansowym nie jest także wyposażony w żadne narzędzia umożliwiające pomoc osobom poszkodowanym w wyniku upadku giełdy kryptowalut np. w maju 2019 roku z Binance "wyparowały" bitcoiny o wartości 40 milionów dolarów.

Więcej w materiale KNF:
 

Ile płaci Binance za polecenia?

Giełda jak ognia unika regulacji i nadzoru, ale w temacie "poleceń" wychodzi frontem do klienta i uzyskanie informacji nie wymaga założenia konta. Jak widać niżej możecie dostać do 40% prowizji od tego ile giełda "wyciśnie" z poleconych klientów. Nieskomplikowany marketing rodem z "handlu garnkami" epatujący wysokimi stopami zwrotu, ale w tym przypadku niezwykle skuteczny. Grupa Traderów również dała się wciągnąć w kryptowalutowy multi level marketing?

Binance do 40% prowizji w czasie rzeczywistym
Binance do 40% prowizji w czasie rzeczywistym

(Giełda kryptowalut) czuje we mnie piniądz ...

wtorek, 10 listopada 2020

# Guru forexu. Mentor forexu. Jak rozpoznać wartościowego?

Guru forexu. Mentor forexu. Jak rozpoznać wartościowego? Ile milionów wart jest guru?

Zaskakująco wiele osób potrzebuje kogoś kto im wskaże kiedy usiąść do platformy transakcyjnej, kiedy od niej wstać, a kiedy dopłacić do rachunku.

Pewne emocji wywołały wpisy, których bohaterami są Trader21 czyli Cezary Głuch oraz Doxa czyli Przemysław Słomski:
Dlaczego Trader21 nie zna nikogo kto dorobił się na inwestycjach?
Przemysław Słomski, Doxa, Cezary Głuch, Trader21. Jak zarobić na blogowaniu?

Wbrew niektórym komentarzom zawartym pod wymienionymi wpisami (drugie tyle albo i trzecie nie nadawało się do publikacji) żaden żal mi niczego nie ściska. Pytania jakie stawiam w tych czy w szeregu podobnych wpisów są pytaniami retorycznymi. Internetowe poszukiwania są jedynie ich potwierdzeniem. Nie wierzycie? To poproście swojego "guru" o okazanie pitów z rozliczeniem przychodów kapitałowych za ostatnie 5 lat. Problem? To może prościej. Ile i jakie spółki "guru" wprowadził na giełdę? Też nie? To  chociaż w jakich ma co najmniej 5% udziałów. Nic? Długoletni staż i nic? To kim jest Wasz "guru", rekinem czy planktonem giełdy? 

Na giełdzie znajdziecie setki osób, które spełniają co najmniej jedno z wyżej wymienionych kryteriów. Ilu znacie "rekinów giełdowych", którzy prowadzą blog oblepiony reklamami, sprzedają szkolenia, abonamenty i tym podobne usługi i produkty "inwestycyjne"? Żadnego? Skoro "guru" nie posiada nad nimi przewagi finansowej to za co chcecie mu płacić? No tak ... marzenia kosztują.

Bida wolnego rynku za Chiny Ludowe

Liczba komentarzy pod wpisami na blogach Tradera21 i Doxy sugeruje sporą ich poczytność, a tym samym prawdopodobnie znaczne oddziaływanie opiniotwórcze. W żadnej mierze nie chcę podważać ich wartości merytorycznej, ale to co mnie zadziwia na blogach "wolnorynkowych" (nie tylko tych dwóch)... to niedostrzeganie Chin

Pochwała wolnego rynku, pochwała wkoło, a to przecież od wielu lat szybciej rozwija się gospodarka Chińska. Państwo komunistyczne, totalitarne. Mieszka tam 1/5 mieszkańców globu, jedno z największych państw i jak można go nie zauważać. Chcecie wiedzieć jak tam podnosi się poziom życia? To porozmawiajcie z nimi bezpośrednio. Wielu całkiem dobrze włada rosyjskim.

Czy państwa opierające swój dobrobyt na sile militarnej będą w stanie zatrzymać Państwo Środka bazujące na pracy? Ile razy Chiny najechały na Europę, a ile razy było odwrotnie? Co najmniej od czasów Aleksandra Macedońskiego Europa wie, że łatwiej jest przemierzać obce krainy, palić, gwałcić, rabować, mordować, rozstawiać garnizony, żyć na cudzy koszt niż pracować. A jaki to garnizon stacjonuje w Polsce... chiński?

Zanim wydacie pieniądze za namową


Nudne, ale powtórzę kolejny raz. Jak ktoś Was namawia na "inwestycje" prosicie o imię, nazwisko i numer licencji. Sprawdzacie:

Lista maklerów papierów wartościowych

Lista maklerów papierów wartościowych posiadających uprawnienia do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego

Lista doradców inwestycyjnych

Jak osoba, z którą rozmawiacie nie posiada co najmniej licencji maklera papierów wartościowych kończycie rozmowę. Jak ma - pytacie jaki podmiot reprezentuje i jaki jest jego numer w rejestrze KNF. Sprawdzacie:

Wyszukiwarka podmiotów nadzorowanych przez KNF

Brak podmiotu w rejestrze lub brak nadzoru ze strony KNF oznacza ... koniec rozmowy. W ten sposób nie unikniecie wszystkich możliwych strat, ale zdecydowanie podniesiecie bezpieczeństwo własnych pieniędzy. Jest duża szansa, że w przypadku kłopotów coś odzyskacie.

Przykładowo na hasło "Cezary Głuch" wyszukiwarka wygląda tak:

Trader21 Cezary Głuch w wyszukiwarce KNF
Trader21 Cezary Głuch w wyszukiwarce KNF

A na frazę "Przemysław Słomski" podobnie:

Doxa Przemysław Słomski w wyszukiwarce KNF
Doxa Przemysław Słomski w wyszukiwarce KNF

No cóż ... nie namawiam, nie odradzam ... Wasze pieniądze. Mnie nie chce się wydawać pieniędzy na kogoś kto nie potrafi lub nie chce zdać państwowego egzaminu na maklera czy doradcę inwestycyjnego. Dlaczego? Bo bez takiej licencji osoba nie mógła pracować w branży tym samym nie ma żadnego doświadczenia zawodowego w zarządzaniu cudzymi pieniędzmi.

Jest spora różnica pomiędzy amatorskim "pykaniem" na własnym rachunku, a zarabianiem pieniędzy dla innych. "Guru" powinien znać zakres materiału przewidziany egzaminem nawet jeśli się z jego częścią nie zgadza bo jak ma "doradzać" innym nie znając podstaw praktycznych i teoretycznych działania rynku. Licencja jest potwierdzeniem ich znajomości. Jeszcze tak z ciekawości na podmiot "Fraktal Trader":

Fraktal Trader w wyszukiwarce KNF
Fraktal Trader w wyszukiwarce KNF

Nadal jesteście zdecydowani na "inwestycje" to przynajmniej zajrzyjcie jeszcze tu:

Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Kogo pytać o radę w co zainwestować?

Odpowiedź została udzielona już w pierwszej książce o giełdzie z 1688 roku "Confusion de Confusiones", w której toczy się dysputa w stylu platońskim pomiędzy bystrym filozofem, dyskretnym kupcem i uczonym akcjonariuszem. Ten ostatni  przypomina prawo publiczne starożytnej Grecji stanowiące aby nie szukać rady u osób poniżej 50 roku życia: "Las leyes publicas de Grecia ordenavan que no se pidiesse consejo sino á los que passavan de cincuenta años". Pierwsza z czterech zasad wymienionych w traktacie  mówi aby nie udzielać nikomu rad co kupić, a co sprzedać gdyż przyszłe warunki mogą ulec zmianie, a życzliwa rada okazać się mylną.

Poniżej przykład osoby mającej więcej niż 50 lat, która nie sprzedaje szkoleń, ma potwierdzone wyniki inwestycyjne, a jej raporty są bezpłatnie dostępne w internecie:
Warren Buffett listy do akcjonariuszy
Wystarczy czytać do poduszki, czytać i ... czytać, a nóż coś się zrozumie.

Dla porównania Marcin Plichta nie miał jeszcze trzydziestki (rocznik 1984) kiedy w 2012 roku postawiono mu 25 zarzutów w związku z aferą Amber Gold. Wcześniej licząc od roku 2005 zdołał zgromadzić 9 wyroków w tym sprawa sieci punktów kasowych Multikasa, a ludzie dalej powierzali mu pieniądze.

Chodzicie do brokerów na szkolenia "zachęcające do inwestycji"? Nieodmiennie jestem pod wrażeniem prowadzących. Młodzi dwudziestoletni, wygadani,  w garniturach z dawką poliestru, ... mają mnie nauczyć jak zostać milionerką, a sami ... raczkują pracując na etacie. Czujecie ten dysonans? Czasem wystarczy rzut oka aby ocenić czy za kimś może stać "historia inwestycji" czy nie może.

Do poczytania:
Inwestor profesjonalny. Czy Wasz guru ma status inwestora profesjonalnego?

poniedziałek, 2 marca 2015

# Najtwardsze waluty w 2014 roku

BigBen Marzec 02, 2015, 03:00:46 am -------
Najtwardsze waluty w 2014 roku 
Królem wśród walut w 2014 roku został dolar amerykański. Złoto jednak mocno deptało "zielonemu" po piętach i zajęło drugie miejsce. Sensacją jest zajęcie trzeciego miejsca przez indyjską rupie tuż przed  juanem (vide załącznik waluty względem USD).

Czy z tej perspektywy patrząc słuszne jest napisać ze złoto od 3 lat jest w fazie bessy (złoto notowane jest w dolarach)? Tymczasem pojawiła się  informacja  z państwa środka, że planowane jest uruchomienie fixingu złota denominowanego w juanach:

http://www.scmp.com/business/commodities/article/1725238/china-plans-yuan-denominated-gold-fix-2015''

Zobaczymy czy się to potwierdzi jaki to będzie miało wpływ na handel złotem. Chiny i Indie stale zwiększają swoje rezerwy złota, z kolei za USD przemawia niewątpliwie potęga militarna USA i nie tylko militarna - a odnośnie  rezerw złota USA  to są one przynajmniej oficjalnie  najwyższe na świecie  - co pozwoliło dolarowi zając pierwsze miejsce pomimo QE... Czy to był "łabędzi śpiew" dolara?
Porównanie złota z walutami 2014 forex
Gold is Second Best Performing Currency of 2014

Popularne posty